1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Meteoroloji uyardı! 5 Kasım 2018 - 5 gün boyunca bölge bölge etkili olacak!

Meteoroloji uyardı! 5 Kasım 2018 - 5 gün boyunca bölge bölge etkili olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni raporunu yayınladı. Yayınlanan rapora göre yurdun Doğu Karadeniz kıyılarıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yarın (5 Kasım) sağanak etkili olacak. Rapora göre 5 gün boyunca bölge bölge sisli olacak.

Meteoroloji uyardı! 5 Kasım 2018 - 5 gün boyunca bölge bölge etkili olacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, yarın Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde havanın parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu (Ardahan hariç) bölgeleriyle Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde yağmurun ve yer yer sağanağın etkili olması bekleniyor.

Havanın diğer yerlerde az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor.

SİS VE PUS UYARISI

Marmara, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleriyle İç Anadolu'nun kuzeybatısında yer yer sis ve pus ihtimali bulunuyor. Denizlerde ise fırtına beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu (Kars ve Ardahan hariç), Güneydoğu Anadolu, Hatay, Kahramanmaraş'ın ve Osmaniye'nin doğu kesimleri ile bu akşam ilk saatlerde Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ın aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların; Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Şırnak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT