1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Kemal Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki!

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Kemal Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmalarına ilişkin açıklamasına tepki gösterdi.

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Kemal Kılıçdaroğlu'na çok sert tepki!

Bakan Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Doğu Akdeniz'deki çalışmalarla ilgili açıklaması hakkında "Sayın Kılıçdaroğlu Doğu Akdeniz'de bizim ve KKTC'nin haklarını koruyan Fatih, Yavuz ve Barbaros'u Yunan gemisi sanıyor herhalde." dedi.

Çavuşoğlu, Twitter'dan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin il başkanları toplantısında "Doğu Akdeniz'de zengin petrol var, doğal gaz yatakları var. ABD, Yunanistan, Kıbrıs Rum yönetimi, Mısır, Katar orada, hepsi orada. Bir tek devlet yok, Türkiye." şeklindeki açıklamasına cevapladı.

Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini içeren görüntüsünü de paylaşan Çavuşoğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Kılıçdaroğlu Doğu Akdeniz'de bizim ve KKTC'nin haklarını koruyan Fatih, Yavuz ve Barbaros'u Yunan gemisi sanıyor herhalde. 4. gemimiz Oruç Reis de yolda. Milli davamız Kıbrıs konusunda bile yeterince bilgilendirilmeyen Sayın Genel Başkan'a bu konuda bilgi vermeye hazırız."

HABERE YORUM KAT