1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mezitli’de tenisçiler dostluk maçında bir araya geldi

Mezitli’de tenisçiler dostluk maçında bir araya geldi

Mezitli Belediyesi ve Mezitli Soroptimist Kulübü'nün birlikte düzenlediği Cumhuriyet Tenis Kupası kapsamında Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Tenis...

Mezitli’de tenisçiler dostluk maçında bir araya geldi

Mezitli Belediyesi ve Mezitli Soroptimist Kulübü'nün birlikte düzenlediği Cumhuriyet Tenis Kupası kapsamında Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Tenis Milli Takımı sporcularıyla dostluk maçında mücadele etti. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ın da izlediği maçta sahada kıyasıya mücadele yaşandı.

Mezitli Belediyesi ve Mezitli Soroptimist Kulübü'nün birlikte 1-29 Ekim tarihleri arasında devam eden Mezitli Soroptimist Cumhuriyet Tenis Kupası kapsamında dostluk maçı oynandı. Mezitli Belediyesi Aratos Spor Tesisleri'nde gerçekleşen tenis maçında, Milli tenisçiler Duru Durgun, İlkim Tahinci, Cengiz Tan ve Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ter döktü. Kıran kırana geçen mix maçında Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile Duru Durgun eşleşirken, rakipleri Mezitli Soroptimist Kulübü üyesi İlkim Tahinci ve Cengiz Tan oldu. CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Soroptimist Kulübü Başkanı Nalan Varat ve yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği maçta, kıyasıya bir mücadele yaşandı.Milli sporcuların yanı sıra konuk Belediye Başkanı Soner Çetin'in yaptığı hamleler seyircilerden büyük alkış aldı. Başkan Tarhan, mücadele eden takımlara çiçek, Mezitli Soportimist Kulübü Başkanı Nalan Varat ise plaket verdi.

Çok değerli sporcularla, çok anlamlı bir turnuva için bir araya geldiklerini söyleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, "Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Cumhuriyet Tenis Kupası gibi böylesi önemli bir maç için bizi davet edince seve seve geldim. Başkanımız tenis severlere spor için çok önemli bir tesis kazandırmış. Çok önemli sporcularla maç yapma şansı yakaladım" diye konuştu.

Mezitli'de sporun her dalını yaygınlaştırmak istediklerini dile getiren Başkan Tarhan ise en önemli bayramlardan olan Cumhuriyet Bayramı coşkusunu daha geniş kitlelerle paylaşmak amacıyla çok farklı alanlarda etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Açıldığı günden bu yana sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği ve çok önemli sporcuları ağırlayan Aratos Spor Tesisleri'nde başlattıkları Mezitli Soroptimist Cumhuriyet Tenis Kupası'na bu denli yoğun katılımın olmasının büyük gurur kaynağı olduğunu ifade eden Tarhan, "Bir belediye başkanı için kendi bölgesindeki insanlar ne kadar mutlu ve sağlıklı ise o belediye başkanı bana göre o kadar başarılıdır. Bunun yanında ülkemizde milli değerlerimize yönelik başlayan yoğun saldırılara karşı Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet değerlerine daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. Bu nedenle bu tür turnuvalar düzenliyoruz. Cumhuriyet bizim en yüce değerimizdir. Cumhuriyetimizin kıymetini bilirsek demokrasimize ve değerlerimize yapılan saldırıları kolayca bertaraf edebiliriz. Dostluk maçımıza katılarak, bizleri onurlandıran Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e ve milli sporcularımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Mezitli’de tenisçiler dostluk maçında bir araya geldi

Mezitli’de tenisçiler dostluk maçında bir araya geldi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT