1. HABERLER

  2. YEREL

  3. MHP Pendik’ten Doğu Türkistan’a Yardım Eli

MHP Pendik’ten Doğu Türkistan’a Yardım Eli

Pendik Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatı Doğu Türkistan’da yaşanan sıkıntılara destek olmak amacı ile kolları sıvadı..

MHP Pendik’ten Doğu Türkistan’a Yardım Eli

Bölge Gündem Haber - Pendik Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatı Doğu Türkistan’da yaşanan sıkıntılara destek olmak amacı ile kolları sıvadı..

Çin’in Doğusu’nda bulunan ve Türklerin yaşadığı Doğu Türkistan’da Çin zulmü devam ederken, MHP Pendik İlçe teşkilatı Serdar Okay başkanlığında örnek bir kampanya ya imza attı.

Pendik İlçe Başkanı Serdar Okay gazetemize yaptığı açıklamada; "Doğu Türkistanda yaşanan talihsiz olaylar tüm dünyanın malumu.. Bizler elimizden geldiği kadarı ile kardeşlerimize destek olmaya gayret ediyoruz. Onlara erzak, nakit ve bayramlık kıyafet ihtiyaçlarını karşılayarak biraz olsun acılarını untturmaya yönelik kampanya başlattık. İlçe teşkilatımızda bu konuda çok duyarlı davrandı. Hepsine teşekkür ediyorum. Allah kabul etsin diyorum." dedi.

Vatanşları yardım konusunda duyarlı olmaya devam eden Okay, "Komşusu açken tok yattan bizden değildir.." hadisini hatırllatı ve Allah yardımlarınızı ve Dualarınızı kabul etsin” diye konuştu. Haber: Yusuf SARAY

11223321_859059754179816_8484621028915365163_n.jpg

HABERE YORUM KAT