1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. MHP Şalpazarı Belediye Başkan Adayı Refik Kurukız kimdir?

MHP Şalpazarı Belediye Başkan Adayı Refik Kurukız kimdir?

AK Parti Şalpazarı'nı MHP'ye bıraktı ve belediye başkan adayı olarak Refik Kurukız'ı gösterdi. Refik Kurukız kimdir, özgeçmişi nasıldır? İşte detaylar..

MHP Şalpazarı Belediye Başkan Adayı Refik Kurukız kimdir?

Seçim sürecine girilirken belediye başkan adayları açıklanmaya devam ediyor. Bu noktada adaylarını tek tek duyuran AK Parti Şalpazarı'nda aday göstermeyerek ve ilçeyi MHP'ye bıraktı. Belediye Başkan Adayı da mevcut başkan Refik Kurukız oldu. Refik Kurukız kimdir, kaç yaşındadır, eğitimi nedir? İşte hakkındaki detaylar..

25 Şubat 1962 de Şalpazarı’nda doğdu. İlkokulu Kasımağzı’nda ortaokulu Şalpazarı’nda liseyi Beşikdüzü Ticaret lisesinde okurken ikinci sınıftan ayrılmak zorunda kaldı.

198’den beri Şalpazarı, Beşikdüzü bir dönemde İstanbul ve Kocaeli olmak üzere esnaflık yaptı. Halen kendi adına bir iş yeri 25 çalışanı olan Kurukız Ticaret Limited Şirketinin ortağı ve yönetim kurulu başkanıdır.

Çeşitli dernek vesivil toplumörgütlerinde yöneticilik yaptı. Milliyetçi Hareket Partisinde İlçe yöneticiliği, İlçe başkanlığı, İl delegeliği, Genel merkez delegeliği, İl yönetim kurulu üyeliği ve İl başkan yardımcılığı yaptı.

  Evli ve altı çocuk babası ve bir torun sahibi olan Refik KURUKIZ 30 Mart 2014 pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde Milliyetçi Hareket Partisinden Şalpazarı Belediye Başkanı seçildi.

HABERE YORUM KAT