1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı konusunda yeni iddia: İmamoğlu olursa İstanbul'u kaybedebiliriz!

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı konusunda yeni iddia: İmamoğlu olursa İstanbul'u kaybedebiliriz!

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı bir süredir gündemi meşgul eden konular arasında yer alırken CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı tarafından yapılan açıklamada, İmamoğlu'nun İBB Başkanlığından ayrılmasının İstanbul'u yeniden almayı zorlaştıracağı belirtildi.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı konusunda yeni iddia: İmamoğlu olursa İstanbul'u kaybedebiliriz!

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için geri sayım başlamışken Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı hala en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Parti içinde en çok öne çıkan isimler Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olurken parti yönetiminin bu konuda endişelerinin olduğu, kuliste yayılan dedikodular arasında. CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı’nın yaptığı açıklamada kullandığı, "İlk önce bulundukları mevkide kök salmaları gerekiyor. Ekrem İmamoğlu'nun konumundan ayrılması İstanbul'u yeniden alma ihtimalimizi düşürür" ifadeleri, iddiaları doğrular nitelikte oldu.

"YENİDEN ALMA İHTİMALİMİZ DÜŞER"

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Milliyet'in haberine göre,  adaylığı konuşulan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da yeni seçildiğini belirten Atıcı, "Öncelikle o görevi net bir şekilde yapmalılar ve orada kök salmalılar. Bir dönem daha orayı kazanmalılar. Ve Meclis çoğunluğunu elde etmeliler. Yavaş'ın ve İmamoğlu'nun oradan ayrılması durumunda bizim İstanbul'u ve Ankara'yı yeniden alma ihtimalimiz düşer" dedi.

"İKİ TARAFIN DA OY VERMESİ GEREKEN BİRİSİ OLMALIDIR"

Millet İttifakı içinden çıkacak Cumhurbaşkanı adayının İYİ Parti seçmeninin de HDP seçmeninin de 'hayır' demeyeceği bir insan olması gerektiğinin altını çizen Atıcı, "Örneğin Mansur Yavaş'a İYİ Parti blok oy verir, CHP blok oy verirken, HDP oy verir mi bilmiyorum. Bunu düşünmek lazım. İmamoğlu'na herkes oy verir mi, bilmiyorum, buna bakmak lazım, oy veriyor olsa bile İstanbul gibi bir metropolü elimizden kısa süreliğine de olsa kaçırmamamız gerekir. O denkleme koyduğunuz zaman iki tarafın da oy vermesi gereken birisi olmalıdır" ifadelerine yer verdi.

Berna Akkaya
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT