1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "Millet yeni anayasa için AK Parti'ye destek verecektir"

"Millet yeni anayasa için AK Parti'ye destek verecektir"

AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı Ümit Kahyaoğlu, seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

"Millet yeni anayasa için AK Parti'ye destek verecektir"

AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Aday Adayı Ümit Kahyaoğlu, seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Pendik ve Tuzla'da muhtarlar, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve bürokratları ziyaret eden AK Parti Aday Adayı Ümit Kahyaoğlu'na her kesimden yoğun bir teveccüh var.

Geçtiğimiz hafta Pendik'teki esnaf odalarını, muhtarları, hemşehri derneklerini ve bürokratları ziyaret eden Kahyaoğlu, gördüğü ilgiden son derece memnun oldu.

Yaklaşık 30 yıldır gazetecilik mesleğini icra ettiğine dikkat çeken Kahyaoğlu, bu süre içerisinde toplumun her kesimi ile iletişim halinde olduğunu kaydetti. Gerek bölge, gerekse de ülke sorunlarına vakıf olduğunun altını çizen milletvekili aday adayı, " Çeyrek asrı aşan meslek hayatımda toplumun her kesimi ile yakın bir diyalog içerisinde olduk. Muhtardan, kaymakama, sivil toplum kuruluşundan milletvekiline kadar her meslek grubu ile güçlü bir iletişim kurduk. Her kesimin sorunlarını dinledik ve gazetede haberleştirdik. Köşe yazılarımızda da toplumsal sorunlara ışık tuttuk. Güçlü bir birikimimiz oldu. Bu birikimimizi TBMM çatısı altında ülke menfaati için kullanalım istedik. Millete hizmet noktasında enerjimizi sarf edelim istedik ve bu niyetle yola çıktık. Rabbim çıktığımız bu yolda hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin."dedi.

AK Parti'nin 12 yılda ülkeye çok şeyler kazandırdığına da vurgu yapan Ümit Kahyaoğlu, " Ülkemiz son 12 yılda önemli kazanımlar elde etmiştir. Her alanda beklentilerin çok üzerinde başarı sağlamıştır. En gelişmiş 10 ekonomi arasına girmek için hızla ilerliyoruz. İstikrarın devamı için kazanımların devamı için Türkiye'nin AK Parti iktidarına ihtiyacı vardır." dedi.

Sivil anayasa, çözüm süreci ve başkanlık sistemi için 7 haziran seçimlerinde seçmenlerden güçlü bir destek isteyen Kahyaoğlu, " Sayın Cumhurbaşkanımızın 400 milletvekili hedefine ulaşmak için çok çalışacağız. Çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamak üzere yoğun bir gayret içerisinde olacağız. Yeni Anasayasa için gerekli milletvekili sayısına ulaşmamız gerekiyor. Halkımızın bu desteği vereceğine olan inancım tamdır. Başkanlık sistemine ivedilikle geçmemiz gerekiyor. Bunun yolu da yeni anayasadan geçiyor. Paralel yapıyla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Devlet içerisindeki paralel yapılanmalara müsaade etmemiz söz konusu olamaz. Bu vatana ihanet eden kim olursa olsun, gözünün yaşına bakmayacağız. Çözüm süreci olmazsa olmazımızdır. Artık kardeş kanı aksın istemiyoruz. Analar ağlasın istemiyoruz. Barış, kardeşlik ve sevgi olsun. Bölgeye yatırımlar gelsin, insanlarımız iş güç sahibi olsun. Bu ülkede bin yıldır kardeşçe yaşayan, cephede birlikte savaşıp şehit olan Türk ve kürt halkının arasına fitne sokulmasına müsaade etmeyeceğiz."diye konuştu.

dsc_0001.jpgdsc_0016.jpgatilla-umit2.jpg

HABERE YORUM KAT