1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Milletvekili Hürriyet, gazilerin meclise alınmamasına tepki gösterdi

Milletvekili Hürriyet, gazilerin meclise alınmamasına tepki gösterdi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, TMSY Derneğine bağlı bazı üyelerin, CHP Grup toplantısında "Gazilik Onurumuzu İstiyoruz" yelekleri yüzünden...

Milletvekili Hürriyet, gazilerin meclise alınmamasına tepki gösterdi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, TMSY Derneğine bağlı bazı üyelerin, CHP Grup toplantısında "Gazilik Onurumuzu İstiyoruz" yelekleri yüzünden meclise alınmamasına tepki gösterdi.

Terörle Mücadele Esnasında Yaralanıp Gazi Sayılmayanlar Derneğine bağlı bazı üyelerin, CHP Grup toplantısında "Gazilik Onurumuzu İstiyoruz" yelekleri yüzünden meclise alınmamasına CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet tepki gösterdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, "Bu gazilerimiz vatan için mücadele sırasında yaralanmışlar ve yıllar boyunca kendilerine verilmeyen haklarını aradılar. Uzun bir zaman sonra ilk defa haklarını alma noktasında bu kadar mesafe kat etmiş durumdalar. Ne zamandan beri Gazilik onurunu aramak suç teşkil eder oldu. Kendi partimizin Grup Toplantısında hiç kimseye rahatsızlık vermeyen vatan evlatlarımız herhangi bir suç da işlememişlerdir. Bir Mehmetçiğe yaraşır şekilde meclise geldiler ve aynı efendilikle kendilerini buradan uğurladık. Şimdi kalkmış haklarını arayan bu insanları, özellikle vatanımız için canını ortaya koyan bu insanları halkın meclisine almıyorsunuz. Siz kim oluyorsunuz da, kimin meclisine kimi almıyorsunuz efendiler. En kısa sürede yaşanan bu saçma uygulamanın son bulmasını ve kahraman gazilerimizden özür dilenerek Meclise girişi yasaklananlar hakkında bu yasağın kaldırılmasını istiyoruz" dedi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT