1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Milletvekili Maviş’ten “siyasi nezaket” uyarısı

Milletvekili Maviş’ten “siyasi nezaket” uyarısı

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, "Siyasi tansiyonun yükselmemesi açısından arkadaşlarımızı siyasi nezakete çağırıyorum" dedi.

Milletvekili Maviş’ten “siyasi nezaket” uyarısı

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, "Siyasi tansiyonun yükselmemesi açısından arkadaşlarımızı siyasi nezakete çağırıyorum" dedi.

Milletvekili Nazım Maviş, Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sinop'ta son zamanlarda gerçekleştirilen üst düzey ziyaret programları sonrasında yapılan açıklamalardan rahatsızlık duyduğunu ifade eden Maviş, "Sinopumuza, Sinop'un tarihinde görülmediği kadar üst düzel bir ziyaret programı oluştu. Başta Sayın Başbakanımız, arkasından Adalet Bakanımız, yarın Çevre ve Şehircilik Bakanımız, 30 Mart tarihinde de Milli Eğitim Bakanımız Sinop'ta olacak. 2 Nisan tarihinde Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr Mustafa Şentop Sinop'ta olacak. Sayın Başbakanımızın da Sayın Adalet Bakanımızın da programları son derece başarılı geçtiği için bu programları gölgelemeye çalışıyorlar. Ben bunu öncelikle siyasi nezakete uygun bulmuyorum. İkinci olarak Sinop'ta oluşmuş siyasi anlayış ve nezaket ortamı açısından da fevkalade sorunlu buluyorum. Üçüncü olarak bunu bir telaş durumu olarak algılıyorum. 3 tane bakanın Sinop'a gelişi, Başbakan'ın Sinop'a gelişi, belki bir dördüncü bakanımız daha gelecek olması anlaşılan bir siyasi panik ve telaş havası oluşturdu" diye konuştu.

Sinop'ta oluşan siyasi nezaket ortamının hırpalanmasına, yaralanmasına izin vermek istemediğini beliren Maviş şöyle konuştu: "Onun için daha sert söylenmesi gereken şeyler var ama bunları söylemiyorum. Kimse kusura bakmasın, güneş balçıkla sıvanmaz. Sinop'un kararı tablolarda net. Bunlar yakışıksız şeyler. Herkesin bu ile Başbakan'ın gelişinden memnun olması lazım. Sayın Başbakanımız Sinop'a geldi, Belediye Başkanımız CHP'li olmasına rağmen belediyeyi ziyaret etti. Siyasi nezaket bilmiyorlarsa biz öğretelim onlara. Bir milletvekili olarak Sayın Başbakanımızın gelişinden sonra yapılan açıklamalardan sonra açıkçası bir açıklama yapmak istemedim ama Adalet Bakanımız geldikten sonra da aynı açıklamayı yaptıklarında yani bunu siyasi nezakete sığdıramıyorum. Arkadaşlarımızı da ikaz ediyorum, Sinop'taki siyasi tansiyonun yükselmesini istemiyorlarsa herkes işine baksın. Siyasi tansiyonun yükselmemesi açısından arkadaşlarımızı siyasi nezakete çağırıyorum."

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT