1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Milli boksörün şok ölümü! Doğum gününden bir gün önce toprağa verildi

Milli boksörün şok ölümü! Doğum gününden bir gün önce toprağa verildi

Milli boksör Mertcan Bekinsayan (19) geçtiğimiz hafta sonu intihar etti. Bekinsayan, bir binanın 6. katından atlayarak yaşamını sonlandırdı. Genç boksörün ölümü yakınlarını yasa boğdu. Bekinsayan, doğum gününden bir gün önce toprağa verildi.

Olay, Cumartesi günü İstanbul Esenyurt’ta gerçekleşti. Mertcan Bekinsayan (19) saat 00.00 sıralarında arkadaşlarıyla bir evde eğleniyordu. Genç sporcu, burada cama çıkarak 6. kattan atladı. Babası Ramazan Bekinsayan gibi kendisinin de boksör olduğu öğrenilen genç, 2 gün yoğun bakımda kaldı. Genç, kaldırıldığı hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

YAKINLARI YASA BOĞULDU

Yaşanan olay sonrası Bekinsayan ailesi ve sevenleri yasa boğuldu. Acılı baba, Adli Tıp Kurumu Morgu’nda duygularını ifade ederek, “İnsan her zaman evlatlarının yanında olsun baba oğul gibi değil arkadaş gibiydik. Hem boks hocası hem babasıydım. Beraber çok şey paylaştık. Dirençli ve güçlü olması için elimden gelen her şeyi yaptım ki hatalara düşmesin sporcu kimliği ile dik dursun. Veliler maalesef 18 yaşından sonra çocuklara sahip çıkamıyor. Ben reşitim kimse bana karışamaz davası başlıyor. Ben elimden gelen her şeyi yaptım” dedi.

MİLLİ BOKSÖR DOĞUM GÜNÜNDEN BİR GÜN ÖNCE TOPRAĞA VERİLDİ

Bekinsayan’ın cenazesi ikindi namazını müteakip Esenyurt Merkez Camisinde kılındı. Genç boksörün yarın ise doğum günü olduğu bilgisine ulaşıldı.

HABERE YORUM KAT