1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Dayanışma kampanyasına yapılan bağış 1.7 milyara yaklaştı

Dayanışma kampanyasına yapılan bağış 1.7 milyara yaklaştı

Koronavirüsle mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla yapılan ''Biz Bize Yeteriz Türkiyem'' kapmanyasına  bu zamana kadar toplam 613 bin 115 kişi bağış yaptı. Erdoğan'ın da 7 aylık maaşını bağışladığı kampanyaya katılım devam ediyor.

Salgına karşı ekonomik dayanışma kapsamında Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde ''Biz Bize Yeteriz Türkiyem'' diyerek bağış kampanyası başlattı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Milli Dayanışma kampanyasına bu zamana kadar 613 bin 115 kişi bağış yaptı, 1 milyar 689 milyon 101 bin 146 lira da bağış toplandı. 

Başlatılan kampanya için bakanlığın hesap açacağını duyurmasının ardından binlerce kişi  bağışta bulundu.   

NE KADAR BAĞIŞ TOPLANDI ?

   Vatandaşların kısa mesajla 10 lira bağışta bulunabildiği kampanyaya şu ana kadar 5 milyon 585 bin 448 mesaj ile 55 milyon 854 bin 480 lira destek sağlandı.

Bu güne kadar 1 milyar 689 milyon 101 bin 146 liralık bağış toplanan kampanyaya en yüksek miktarda yardımda bulunan kurum ise 100 milyon lira ile Merkez Bankası oldu. Bunu 62 milyon 300 bin lira ile Ziraat Finans Grubu, 56 milyon lira ile Türkiye Halk Bankası, 50 milyon lira ile Türkiye Vakıflar Bankası ve 40 milyon lira ile Türk Telekomünikasyon AŞ izledi.

''Biz Bize Yeteriz Türkiyem'' kampanyasında toplanan para 1.7 milyar oldu!

KAMPANYAYA KATILMAK İSTEYENLER İÇİN

Kampanyaya katılmak isteyenler 5 ayrı banka hesabına para yatırabiliyor ya da kısa mesaj ile bağışta bulunabiliyor. Kısa mesaj yoluyla "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına destek vermek isteyenler 8119'a kısa mesaj göndererek 10 lira bağışta bulunabiliyor. Banka yoluyla bağışta bulunmak isteyenler ise "bizbizeyeteriz.gov.tr" internet sitesi üzerinden ilgili bankaların hesap numaralarına ulaşabiliyor.

ERDOĞAN VE BAKANLAR DA BAĞIŞ YAPTI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Mart'taki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından "Millete Sesleniş" konuşması yapmış ve koronavirüs nedeniyle ekonomik olarak etkilenen kişilere ve dar gelirlilere yardım maksatlı "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasını  başlatmıştı.

Kampanyaya 7 aylık maaşını bağışladığını açıklayan Erdoğan, bakanların da bağışta bulunduğunu belirtmişti.

Sivil toplum kuruluşları, iş dünyası ve hayırseverlerin de destekte bulunduğu kampanyaya Türkiye genelinde bazı vatandaşlar da bağışta bulunmuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT