1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Evlatlarımızın iyi eğitim almasını istiyoruz"

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Evlatlarımızın iyi eğitim almasını istiyoruz"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz eğitimde yapılması gereken işlerin olduğunu belirterek, "Gayemiz evlatlarımızı 21. yüzyıla daha iyi hazırlamak. Bizden...

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Evlatlarımızın iyi eğitim almasını istiyoruz"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz eğitimde yapılması gereken işlerin olduğunu belirterek, "Gayemiz evlatlarımızı 21. yüzyıla daha iyi hazırlamak. Bizden sonraki nesiller, bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacaklar ve bunlar yurt dışındaki insanlarla rekabet edecekler. Bizim dönemden daha kaliteli bir eğitim almaları lazım, hem bilgi teknolojileri, hem sağlık hem de beslenme konusunda. Çünkü sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" dedi.

Bakan İsmet Yılmaz, Sivas'taki temasları kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından TOKİ Ahmet Yesevi İlk ve Orta Okulunda düzenlenen sergi açılışı ve sertifika törenine katıldı. Serginin açılışını gerçekleştiren Yılmaz, kursiyerlerin sertifikalarını verdi. Bakan Yılmaz, daha sonra Spor Toto 2. Lig'de mücadele eden Sivas Belediyespor ve Kocaeli Birlikspor karşılaşmasının ilk yarısını izledi.

Yılmaz, ardından Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projesi Sertifika Dağıtım törenine katıldı. Burada konuşma yapan Yılmaz, amaçlarının öğrencilere daha iyi ve kaliteli eğitim vermek olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yaklaşık 10 yıldır devam eden bir protokol olduğunu hatırlatan Yılmaz, "Eğitimde daha çok yapmamız gereken işler var. Gayemiz evlatlarımızı 21. yüzyıla daha iyi hazırlamak. Bizden sonraki nesiller, bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacaklar ve bunlar yurt dışındaki insanlarla rekabet edecekler. Bizim dönemden daha kaliteli bir eğitim almaları lazım, hem bilgi teknolojileri, hem sağlık hem de beslenme konusunda. Çünkü sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" diye konuştu.

Bakan Yılmaz, obezitenin çağımızın önemli sağlık sorunlarından biri olduğuna da değinerek, "Hareketli bir yaşamı alışkanlık haline getirmemiz lazım. Hayatımızın olmazsa olmaz bir parçası olmalı. Çocuklar okula gidecek, okuldan gelecek ve okuldan geldikten sonra mutlaka bir fiziksel aktivitede bulunacak. Bunu hayatının olmazsa olmazı haline getirecek. Bunu hayat biçimi haline getirdikten sonra bu yapılanlar çocuğa yük olarak gözükmez. Çocuğa ilave bir ödevmiş gibi gelmez. Dolayısıyla hareketli yaşamı kendisine benimsetmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin eğitimden önemli bir konusu olmadığını ve merkezi hükümetin bütçesinde en fazla payı eğitime ayırdıklarını dile getiren Yılmaz, şunları kaydetti:

"Evlatlarımız daha kaliteli eğitim alsınlar diye yeni okullar, yeni derslikler yapıyoruz. Daha kaliteli eğitim alsınlar diye evlatlarımızı bilgi teknolojileriyle buluşturuyor ve adete bilgi otoyollarına açılmalarını sağlıyoruz. Daha kaliteli eğitim alsınlar diye öğrencilerimize ve öğretmenlerime tablet bilgisayar, ücretsiz kitap, süt dağıtıyoruz. Hem içerik hem de nitelik olarak istiyoruz ki bizden daha kaliteli bir eğitim alsınlar."

Yılmaz, konuşmanın ardından Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Projesi kapsamında okul müdürlerine beyaz bayrak ve sertifika verdi.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Evlatlarımızın iyi eğitim almasını istiyoruz"

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Evlatlarımızın iyi eğitim almasını istiyoruz"

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT