1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 15 Şubat'ta sizi okullarda görmek istiyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 15 Şubat'ta sizi okullarda görmek istiyoruz

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilere seslenerek, '15 Şubat’tan itibaren sizleri okullarda görmek, okullarda karşılamak istiyoruz. Baharı okullarımız da hep birlikte karşılayalım." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 15 Şubat'ta sizi okullarda görmek istiyoruz

Milyonlarca öğrenci bugün 1. dönemi sonlandırarak 23 gün sürecek yarıyıl tatiline girdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da 2.dönem de okulların açılacağı sinyalini vererek, "15 Şubat’tan itibaren sizleri okullarda görmek, okullarda karşılamak istiyoruz. Baharı okullarımız da hep birlikte karşılayalım." ifadelerini kullandı. 

''BİRLİKTE 23 GÜN''

Bakan Selçuk, her ilden bir ilkokul, bir ortaokul ve bir lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen video konferansta yarıyıl tatili zilini çaldı. Öğrencilerden aylardır çok vakit geçirdikleri ekran karşısından bu tatilde biraz uzak kalmalarını isteyen Selçuk, öğrencilerin eğlenceli vakit geçirebilmeleri için farklı sınıf düzeylerine uygun hazırlanan her güne özel bir etkinliğin yer aldığı “Birlikte 23 Gün” çalışmasını tanıttı.

Selçuk, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Lütfen, bu tatilde ekrandan biraz uzak kalın. Size ekrandan uzak kalın diyoruz ama sözü burada bırakmıyoruz. ‘Onun yerine ne yapalım?’ sorunuza cevap vermek için çok seveceğinizi umduğumuz bir hazırlık yaptık. 23 gün olan yarıyıl tatili süresince her güne özel ve birbirinden eğlenceli etkinlikleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için hazırladık” dedi.

İlk ve ortaokul öğrencilerinin karnelerinin hayırlı olmasını dileyen Selçuk, “Çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve velilerimizin tatilde güzel bir dinlenme dönemi yaşamalarını temenni ediyorum. Bizler bu dönemde de birbirimizle irtibatı kesmeyeceğiz. Buradan tüm çocuklarımıza sevgilerimi, öğretmenlerimize, velilerimize teşekkürlerimi özellikle iletiyorum” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: 15 Şubat'ta sizi okullarda görmek istiyoruz

BİRLİKTE 23 GÜN'DE NELER VAR?

“Birlikte 23 Gün” tatil etkinlikleri içeriğinde öğrencilerin harf, sayı, renk gibi farklı kavramlara farklı açıdan bakmalarını sağlayan “Resfebe” bölümü; Türk ve dünya bilimi ve sanatı alanlarında yaptığı çalışmalarla tanınan şahsiyetlerin tanıtıldığı “Kim O” bölümü; bulmaca, sudoku, oyun, günün deneyi ve öğrencilerin yazma becerilerinin gelişimi için hikâye tamamlama etkinliklerinin bulunduğu bölümler yer alıyor. “Birlikte 23 Gün” tatil etkinlikleri ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin tatil süreçlerini eğitim öğretim çerçevesinde planlamayı hedefleyerek öğrencilerin süreç içinde derslere olan tutum ve davranışlarındaki olumlu ivmenin süreklilik arz etmesi için sunuldu. “Birlikte 23 Gün” etkinlikleri takvimi http://birlikte23gun.meb.gov.tr/index2.html adresinde erişime açıldı.

 

Gülistan Başköy
Eğitim Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
2
0
2
2
0
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT