1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Milli Eğitim İl Müdürü Durmuş kadın öğretmenlerle buluştu

Milli Eğitim İl Müdürü Durmuş kadın öğretmenlerle buluştu

BİLECİK (İHA) – İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Türk kadınının tarihin her aşamasında ülke sevgisini, milli ve manevi duyguları yaşatıp...

Milli Eğitim İl Müdürü Durmuş kadın öğretmenlerle buluştu

BİLECİK (İHA) – İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Türk kadınının tarihin her aşamasında ülke sevgisini, milli ve manevi duyguları yaşatıp genç nesle aktararak, her alanda elinden gelen gayreti gösterdiğini belirtti.

Durmuş, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte kadın öğretmenlerle bir araya geldi. Fazilet Durmuş, yaptığı konuşmada, kadının anne olduğunu, şefkatin, merhametin, fedakarlığın simgesi olduğunu belirtti. Bugün ülke ileriye gidiyorsa, her alanda dünyada ismini duyurup başarılara imza atıyorsa bunun annelerin yetiştirdiği pırıl, pırıl gençlere borçlu olunduğunu anlatarak Türk kadının önemine değinen Durmuş, "Türk kadınının tarihin her aşamasında ülke sevgisini, milli ve manevi duyguları yaşatıp genç nesle aktararak, her alanda elinden gelen gayreti göstererek, Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi gerektiğinde cepheye bile koşarak tüm varlığıyla vatanına hizmet etti. Tarihimizde ve inancımızda aslında kadına büyük bir değer verilmiş. Cennet annelerin ayakları altına serilmiş. Uygulamada münferit olarak yapılan hatalar, kadının değerini, milletimiz nezrindeki yerini düşürmez. 15 Temmuzda da bunu gördük. Kamyon kullanan bayanlar vardı, tankın önünde duran bayanlar vardı. Bu ülke bayanıyla erkeğiyle değerli bir ülkedir. Neşet Ertaş'ın çok beğendiğim bir sözü var: "Kadın insandır, erkek de insanoğlu." Gerçekten evde anne ne ise çocuk da ona göre şekilleniyor. Bu yüzden annelere diyorum ki çevrenizde kızdığınız erkekler varsa bunun sorumlusu biziz. Onları biz yetiştiriyoruz. Şu bir gerçek, toplum bayanıyla, erkeğiyle bir bütün. Kimsenin kimseye bir üstünlüğü söz konusu değil. Bir evde baba giderse hakikaten insan, gücünün ve desteğinin gittiğini hissediyor. Biz hep beraber daha iyiye, daha güzele ulaşacağız. İnşallah hep birlikte daha güzel çalışmalara da imza atacağız" dedi.

Okul yöneticileri ve öğretmenlerle birlikte yenilen yemeğin ardından Okul Müdürü Sami Aygün tarafından İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'a hediye takdim edildi.

Milli Eğitim İl Müdürü Durmuş kadın öğretmenlerle buluştu

Milli Eğitim İl Müdürü Durmuş kadın öğretmenlerle buluştu

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT