1. HABERLER
  2. HAYAT VE YAŞAM
  3. Milli piyango online güvenilir mi?

Milli piyango online güvenilir mi?

Sisal Şans'ın düzenleyeceği Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi her yıl milyonlarca kişi tarafından takip edilmektedir. Vatandaşlar milli piyango bileti temin ederken 'Milli piyango online güvenilir mi?' sorusunu merak ediyorlar. Haberimizin içeriğinde milli piyango online resmi sitenin güvenilir olup, olmadığını açıklıyoruz...

Milli piyango online güvenilir mi?

Sisal Şans'ın düzenleyeceği Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi yılbaşı dönemlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Vatandaşlar bu dönemlerde yılbaşı biletlerini resmi bayilerden ya da sokak satıcılarından temin ediyorlar. Ancak günümüzde teknolojik imkanların artmasıyla bu işlemin internet üzerinden de yapılabileceği düşüncesi doğuyor. Birçok kişi Milli Piyango'nun resmi sitesi ile ilgili olarak 'Milli piyango online güvenilir mi?' sorusunu soruyor. İşte ayrıntılar...

MİLLİ PİYANGO ONLİNE GÜVENİLİR Mİ?

Bu yıl, çeyrek bilet 30, yarım bilet 60, tam bilet ise 120 liradan satıldı. Bayilerden bilet alan vatandaşlar, büyük ikramiye için büyük hayaller kurdular. Bayilerden bilet alamayan kişiler ise internet üzerinden satın alma yoluna gittiler. Bu noktada internet sitesinin güvenilir olup olmadığını araştırdılar.

Milli piyango online güvenilir mi?

Milli Piyango Online (millipiyangoonline.com); Çılgın Sayısal Loto, Süper Loto, Şans Topu, On numara ve Milli Piyango'nun da yer aldığı Şisal Şans'ın resmi internet sitesidir.

Resmi web sitesi olduğu için Milli Piyango Online'dan bilet almak güvenlidir.

MİLLİ PİYANGO ONLİNE BİLET NASIL ALINIR?

31 Aralık Cuma günü gerçekleşecek olan Milli Piyango Yılbaşı Özel çekilişi için heyecan doruktaydı. Şans oyunu severler Milli Piyango biletlerini, gezici ya da sabit bayilerden veya Milli Piyango Online'dan çevrimiçi olarak satın alabilme imkanına sahip oldular.

Aşağıda vereceğimiz linkten vatandaşlar yılbaşında biletlerini temin ettiler. Belirtilen link düzenli olarak düzenlenen milli piyango çekilişlerinden de bilet alabilmenize imkan tanımaktadır.

Milli Piyango bilet alma ekranı linki: 

MİLLİ PİYANGO BİLET ALMA EKRANI

Online ekran üzerinde biletini seç, kendi biletini oluştur, ve amorti seçenekleri bulunuyor. Vatandaşlar çeyrek, yarım ve tam bilet seçenekleri arasından istediklerini alabiliyorlar.

2022 Yılbaşı bilet fiyatları ise tam biletler 120 TL, yarım biletler 60 TL ve çeyrek biletler 30 TL olarak belirlendi.

Sisal Şans bünyesindeki Milli Piyango çekilişin tarihinde en yüksek ikramiye olan 120 milyon TL sahibini bulacak. Toplam ikramiye tutarı ise 670 milyon 760 bin TL.

Şisal Şans’ın son teknolojiyi kullanarak oluşturulan teknik altyapı ile noter huzurunda gerçekleştirdiği çekilişler canlı olarak yayınlanmaya devam ediyor. Tüm çekiliş süreçleri “Dünya Piyango Birliği” (World Lottery Association) standart ve kurallarına uygun şekilde organize ediliyor ve en büyük öncelik şeffaflığa veriliyor.

Milli piyango online güvenilir mi?

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÇEKİLİŞİ CANLI İZLE

31 Aralık 2021 Cuma günü yapılacak olan Milli Piyango 2022 yılbaşı özel çekilişi gün boyunca Milli Piyango TV’den canlı olarak takip edilebildi.

Yılbaşı çekilişleri ve diğer tüm piyango çekilişleri link üzerinden canlı olarak izlenebilmektedir.

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişi canlı izle linki: 

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI ÖZEL ÇEKİLİŞİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLA

 

YILBAŞI MİLLİPİYANGO BİLET FİYATLARI NE KADAR?

2021 Yılbaşı bilet fiyatları şu şekilde:

Milli Piyango tam bilet 120 TL,

Milli Piyango yarım bilet 60 TL,

Milli Piyango çeyrek bilet ise 30 TL

Milli piyango online güvenilir mi?

YILBAŞI BİLETLERİ İÇİN EK GÜVENLİK ÖNLEMLERİ 

Milli Piyango biletlerinin dikkat çeken teknolojik özelliklerinin başında; “Ultraviyole (UV) mor ışığa” tutularak güvercin figürü üzerindeki desenlerin kontrol edilmesini sağlayan “Mor ışıkta parlayan (UV Pattern) Güvercin” ve sağ alt köşedeki iki boyutlu kodun yanındaki 23 haneli kabartma bilet güvenlik numarası geliyor.

Oyunseverlerin satın aldıkları bileti kolayca kontrol edebilmesini sağlayan “kabartma bilet güvenlik numarası” ile yalnızca ilgili alana dokunularak bileti kontrol etmek mümkün. “23 haneli kabartma bilet güvenlik numarası” kabartma formu sayesinde kolay bir güvenlik kontrolü sağlıyor.

Tüm bu teknolojik özelliklerin yanında mikro yazılar da bilet güvenliğini en üst seviyeye taşıyor. 7 haneli bilet numarasının arkasındaki yer alan mikro yazılar, her rakama ait kısmın zeminindeki “mikro rakam yazılarından” oluşuyor.

Geçtiğimiz yıllarda da biletlerde yer alan ve bilete mor ışık tutulduğunda ortaya çıkan parlak “fiber kılcallar” da Milli Piyango biletlerinin ayırt edici özellikleri arasında.

MİLLİ PİYANGO NASIL OYNANIR?

Bastırılmış numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ( çekiliş ) ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur.

Piyango çekilişleri, her ayın 9, 19, ve 29'uncu günleri çekiliş yapılacak şekilde uygulanır. Belirtilen tarihlerde veya bu tarihlerin dışında, çekiliş günleri ve planları farklı özel çekilişler düzenlenebilir. Her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi yapılır. Yönetim Kurulu, çekiliş tarihleri ile özel çekiliş tarihlerini belirlemeye, değiştirmeye veya kaldırmaya yetkilidir. İkramiyelerin ödenmesine esas olarak İdare ve satış merkezleri yetkilidir.

Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar diğer bayiler ise son üç rakama ( son üç rakam dahil ) kadar isabet eden ikramiyeleri ödemek zorundadır.

Bayiler, son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de, ikramiyelerini ödeyebilirler.

Yılbaşı çekilişi için bilet küpürlerine bakılmaksızın, talihlilere ödenecek ikramiyelerden 1.000.000.- ( Bir milyon TL.) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Şube Müdürlüklerince ödenir.

Milli piyango online güvenilir mi?

İdare, gerekli gördüğü hallerde, ikramiye ödeme limitlerini arttırmaya ve eksiltmeye yetkilidir.

İkramiyeler bir yıllık zamanaşımı süresine tabi olup, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde ibraz edilmeyen biletlerin ikramiyeleri zamanaşımına uğrar ve bu biletlere ikramiye ödemesi yapılmaz. Zamanaşımına uğrayan ikramiyeler İdareye gelir kaydolunur. Zamanaşımı süresinin hafta sonu veya resmi tatile rastlaması halinde, izleyen ilk işgünü mesai bitimine kadar ikramiye ödenir.

Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için, biletin ikramiye kazanan numaralardan birini ihtiva etmesi,çekiliş tarihi, ikramiye ve seri numarası, fiyat ve kupür itibariyle herhangi bir kuşkuya meydan vermeyecek şekilde kendini ibraz eder nitelikte olması gerekir. Kendini ibraz eden biletlerden; ikramiye numaralarının dışında kalan diğer yerlerinden yırtılmış veya kopmuş olup parçaları mevcut olan ve ikramiye kazanan numaraları açık bir şekilde okunanlara da ikramiye ödenir. İkramiye isabet eden numaraları üzerinden yırtılmış veya kopmuş olup, parçaları mevcut olan biletlerin ikramiyesi ancak, İdare veya satış merkezleri tarafından yapılacak inceleme sonucunda ödenebilir. Bu şekildeki biletlerden bayi ödeme yetkisindeki ikramiyeler satış merkezi yöneticisinin kararı, daha büyük ikramiyeler ise İdare merkezi onayı ile ödenir. İkramiye kazanan numaralardan hiç birini ihtiva etmeyen ya da kendini ibraz eder nitelikte olmayan; sahte, tahrifat yapılmış, zamanaşımına uğramış, iptal edilmiş, ödendi damgası sığacak kadar veya daha büyük parçası kopmuş ve parçaları mevcut olmayan biletlere ikramiye ödenmez.

Kendini ibraz eder nitelikte olmak kaydıyla, sehven ödendi damgası basılmış olan biletlerin, ait olduğu çekilişin yapılacağı tarihten en geç bir gün önce mesai sonuna kadar satış merkezlerine bilet hamili tarafından dilekçe ekinde ibraz edilmesi ve bu dilekçenin yine çekilişten bir gün önce İdare merkezine gönderilmesi halinde, bu biletlere isabet eden ikramiyeler ödenir.

MİLLİ PİYANGO'DA EN ÇOK ÇIKAN NUMARALAR HANGİLERİ?

Milli Piyango çekilişlerinde her numaranın şansı eşittir. Şansınız varsa 1234567 veya 0000000 ile büyük ikramiye kazanabilirsiniz. Yılbaşı çekilişleri son yıllarda 10 milyon numara üzerinde yapılıyor. Son 10 yıl içinde kimi çekilişler 7 milyon numara üzerinden yapıldığı için bu çekilişlerde numaranın ilk rakamının 7, 8, 9 olması olasılığı yoktur. Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan çekilişlerde en çok çıkan rakam 17 sefer ile 3 rakamı; en az çıkan rakamlar ise 0 (sıfır) ve 6 dır.

0 : 4
1 : 8
2 : 10
3 : 17
4 : 4
5 : 7
6 : 4
7 : 9
8 : 8
9 : 6

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT