1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: İdlib'de 2 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: İdlib'de 2 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İdlib Gerginliği Aazaltma Bölgesi'nde görevli unsurlara bölgedeki bazı radikal gruplar tarafından roketli saldırı düzenlendiği ve 2 askerin şehit olduğu, 1 askerin de yaralandığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: İdlib'de 2 asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İGAB'da görevli unsurlara bölgedeki bazı radikal gruplar tarafından roketli saldırı düzenlendiği belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde (İGAB) görevli unsurlarımıza bölgedeki bazı radikal gruplar tarafından yapılan roketli saldırı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımız ile ateş altına alınmış ve misliyle karşılık verilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz." denildi.

Milli Savunma Bakanlığı açıkladı: İdlib'de 2 asker şehit oldu

UZMAN ONBAŞI OĞUZHAN TAŞ'IN AİLESİNE ACI HABER VERİLDİ

Şehidin ilçeye bağlı Yunus Emre Mahallesi'ndeki babaevine gelen Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık ile Aile ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Fevzi Günalmış, baba Muhyi ve anne Selamet Taş'a acı haberi verdi.

Şehidin anne ve babası, Kaymakam Demir ile askeri yetkililer ve mahalle sakinlerince teskin edilmeye çalışıldı.

Şehidin evi ve evin bulunduğu sokak Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehadet haberinin duyulmasının ardından Taş ailesinin yakınları ve mahalle sakinleri evin önünde toplandı.

3 kardeşi bulunan şehit Taş'ın bekar olduğu öğrenildi.

Şehidin naaşının Hocazade Camisi'nde yarın kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verilmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT