Milyonlarını kaptıran iş adamları Thodex vurgununun ardından savcılığa koşturdular!

Geçtiğimiz günlerde kripto para borsası Thodex'in hizmet dışı kalıp sahibi Faruk Fatih Özer'in milyonlarla kaçtığı olayın ardından şu sıralar bazı iş adamları savcılıkların yolunu tuttu. Milyonlarca lirasını THODEX'e yatıran bu iş adamları mağduriyetleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Milyonlarını kaptıran iş adamları Thodex vurgununun ardından savcılığa koşturdular!

THODEX vurgununun etkileri sürmeye devam ederken milyonlarca lirayı coinlere yatıran iş adamlarının ise şu sıralar savcılıklara başvurdukları  belirtildi.

Konya'da gıda fabrikası bulunan, THODEX'te 38 milyon TL'si olan bir iş adamı avukatları aracılığıyla önceki gün savcılığa başvurdu. Gelen bilgilere göre, sistemde 50 milyon lira ve üzerinde birikimi olanlar da var. Önceki gün şirketin merkezine giden bir mağdur da sistemde 30 milyonu olduğunu ve bir haftadır muhatap bulamadığını açıklamıştı.

thodex-2.jpg

"SORUN VAR DÜZELİNCE PARANIZ YERİNE GELECEK''

Ofise gelip muhatap bulamayan başka bir iş adamı ise Caner Şen oldu. Polisi arayan Şen, ekiplerin gelmesiyle binaya girmek istedi.

Şen, yaptığı açıklamada "Kitap basım işleriyle uğraşıyorum. Şirketim var. Geçtiğimiz yıl 4 milyon liralık coin aldım. İlk zamanlar sorunsuz çalışıyordu. Param katlanarak çoğaldı. En son 30 milyon lirayı buldu" diye konuştu.

Mağdur Şen, "Geçen cuma günü aksaklıklar yaşanınca paramı çekmeye çalıştım. Başarısız oldum. Şirket yetkililerini aradım, sorun var düzelince paranız yerine gelecek dediler. Ancak kandırdılar" dedi.

i.jpg

''HİÇBİR SORUMUZUN YANITINI ALAMADIK''

Konuyla ilgili şirket çalışanlarına ulaşıldı. 40 kişilik ekibin çoğu pandemi nedeniyle uzaktan çalışıyordu. Olay ortaya çıkmadan yaklaşık 1 hafta önce CEO ile irtibat kuramadıklarını anlatan çalışanlar, "Bir haftadır bazı işlerin olumsuz gittiğini görüyorduk. Hiçbir sorumuza yanıt alamadık" dedi.

Sabah'ta yer alan habere göre, çalışanlar yaptığı açıklamalarda şu anda tehdit edildiklerini söyleyerek, üst düzey yöneticiler ve Faruk Fatih Özer'den bilgi alamadıklarını ifade ettiler.

thodex-in-sahibi-faruk-fatih-ozer-in-whatsapp-konusmalari-ortaya-cikti-vurgunda-carpici-ayrintilar-1619245128.jpg

AKILLARA TOSUNCUK MEHMET AYDIN GELDİ

THODEX vurgununda Türkiye'ye dönüş yaparak adli makamlar ile işbirliği içerisinde olacağını ve ödemeleri yapacağını belirten THODEX'in kurucusu ve CEO'su Faruk Fatih Özer'in açıklamaları ise akıllara Çiftlik Bank vurgunuyla adını duyuran Mehmet Aydın'ı getirdi.

TOSUNCUK DA "MAĞDURLARIN PARASINI ÖDEYECEĞİM" DEMİŞTİ

'Tosuncuk' lakabıyla gündeme gelen, vatandaşların milyonlarca lirasını 'ponzi' sistemiyle dolandıran Aydın da o dönemde "Türkiye'ye geleceğim mağdurların paralarını Bitcoin ile ödeyeceğim" demişti. Ancak 3 yıldır izine rastlanmadı.

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT