1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mimar olmak istiyordum ama doktor oldum

Mimar olmak istiyordum ama doktor oldum

Mimar olmak istiyordum ama doktor oldum

         Pendik Belediyesi Üniversitelerin lisans ve önlisans programlarını ilk kez bu yıl kazanan öğrenciler için hediyelerle dolu valizler hazırladı. Pendik sınırları içinde ikamet eden gençlerin eğitimlerine destek olmak amacı ile hazırlanan çantanın içinde temel ihtiyaç malzemeleriyle kişisel bakım ürünleri yer aldı.

       Pendik Belediyesi bir önceki yıl başlatmış olduğu bu uygulamayı bu yılda gerçekleştirildi.  Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan valizler, belgeleriyle başvurup kayıt yaptıran 600 üniversite öğrencisine dağıtıldı

       Valizlerin öğrencilere dağıtımı 5 Ekim Cumartesi günü Pendik Belediyesi tarafından düzenlen törenle gerçekleşti. Törene Pendik Belediye Başkanı Dr Kenan Şahin, üniversiteyi kazanan öğrenciler ve veliler katıldı. Pendik Belediyesi’nin “Üniversiteyi kazanmak sizden, bir çanta dolusu hediye bizden” kampanyası Kapsamında hazırlanan valizleri yüksek öğretime ilk kez adım atan öğrencilere Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve Belediye ekipleri tarafından dağıtıldı.

      İçinde  saç kurutma makinesinden, termosa, usb bellekten havluya kadar çeşitli  ürünlerin yer aldığı valizleri alan öğrenciler Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’e  teşekkür etmeyi unutmadı.

     Tören öncesi gençlere tavsiyelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, hayatın kendilerine bir çok kapı açacağını belirterek, öğrencilerden bu fırsatları değerlendirmelerini istedi. Konuşmasında kendisinden de örnek veren Başkan Şahin, “Mimar olmak istiyordum ama doktor oldum. Şu an yaptığım iş ise belediye başkanlığı. Hayatınızda bir sürü kapı açılacak. Size düşen, fırsatları kaçırmayarak bu kapıları değerlendirmek olmalı.”dedi. Üniversite hayatının önemli dönem olduğunu belirten Belediye Başkanı Kenan Şahin, konuşmasını Necip Fazıl Kısakürek’in bir sözünden alıntı yaparak tamamladı: “Üniversitede hocalarınızla iyi ilişkiler kurun ve kendinizi geliştirin. Bu size çok şey katacaktır. Necip Fazıl Kısakürek’in dediği gibi bizlere, ‘kim var’ denildiğinde arkaya bakacak değil, ‘ben varım’ diyecek gençler lazım” dedi.

HABERE YORUM KAT