1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Minik Macarlar'dan Emine Erdoğan'a büyük karşılama

Minik Macarlar'dan Emine Erdoğan'a büyük karşılama

Pendik Belediyesinin kardeş belediyesi Kispest Belediyesi’nin dördüncüsünün açtığı Gökkuşağı Anaokulu’nda düzenlenen açılışa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ziyaret etti.

Minik Macarlar'dan Emine Erdoğan'a büyük karşılama

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Macaristan’ın başkenti Budapeşte'ye ziyaretinde eşlik eden eşi Emine Erdoğan, Pendik Belediyesinin kardeş belediyesi Kispest Belediyesine ait Gökkuşağı Anaokulunun dördüncüsünün açılışına katıldı. Emine Erdoğan’ı “Merhaba, Hoşgeldiniz” dedikten sonra Barış Manço’nun “Bugün Bayram” şarkısını seslendirerek karşılayan Macar çocuklar, Emine Erdoğan ve beraberindekilere hoş bir sürpriz yaptılar.

Pendik Belediyesi, Kispest Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle Türkçe dil eğitimi alan Macar çocuklar, Emine Erdoğan’ı Türkçe şarkılar ve sloganlarla karşıladı.

Minik Macarlar'dan Emine Erdoğan'a büyük karşılama

Minik Macarlar'dan Emine Erdoğan'a büyük karşılama

PENDİK BELEDİYESİ'Nİ GURURLANDIRAN TEŞEKKÜR

Kispest Belediye Başkanı Peter Gajda; “ Pendik Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsüyle kurduğumuz 10 yıllık kardeşlik ilişkisi sayesinde defalarca kültürel programlar ve öğrenci değişim programları düzenledik. Bu sebeple Sayın Emine Erdoğan Kispest Belediyemizin Gökkuşağı Anaokulu’nu ziyaret etti, kendilerini misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türk – Macar dostluğu programları çerçevesinde aldığımız destekle anaokulumuzun ihtiyacı olan teknik ekipmanları temin ettik, Türk dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Minik Macarlar'dan Emine Erdoğan'a büyük karşılama

MACAR ÇOCUKLARA TÜRKÇE ÖĞRETİLİYOR

Pendik Belediyesi, Kispest Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü ile birlikte 2016 yılında imzalanan protokol çerçevesinde Gökkuşağı Anaokulu’nda eğitim alan öğrencilere Türkçe dil eğitimi veriliyor. Kursta çocuklara Türkçe şarkılar, türküler, Türkçe oyunlar ve Türk diline ait birçok kelimeler öğretiliyor.

HABERE YORUM KAT