1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Minik Öykü’den şehit babaya son dokunuş

Minik Öykü’den şehit babaya son dokunuş

Isparta'da askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan Binbaşı Ümit Karamustafa, Ordu'nun Fatsa ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Minik Öykü’den şehit babaya son dokunuş

Isparta'da askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan Binbaşı Ümit Karamustafa, Ordu'nun Fatsa ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin kızı Öykü, babasının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde eğitim uçuşu sırasında CN-235 CASA tipi uçağın düşmesi sonucunda şehit olan uçağın pilotu Binbaşı Ümit Karamustafa için babaevinde alınan helalliğin ardından Fatsa ilçesindeki 15 Temmuz Özgürlük Meydanı'nda cenaze töreni düzenlendi. Burada binlerce vatandaşın katılımıyla cenaze namazı kılındı. Kılınan cenaze namazının ardından şehit pilotun 11 yaşındaki kızı Öykü Karamustafa, son kez babasının tabutuna sarıldı. Annesi Nezaket Karamustafa ile tabuta başını koyarak gözyaşı döken Öykü, törendekilerin yüreğini dağladı. Cenaze töreninin ardından şehit Binbaşı Ümit Karamustafa'nın cenazesi Efkaf Mahallesi'nde bulunan şehitliğe defnedildi.

Cenaze törenine Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi Seddar Yavuz, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak ve Ergün Taşçı, CHP Genel Bakan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve binlerce vatandaş katıldı.

Minik Öykü’den şehit babaya son dokunuş

Minik Öykü’den şehit babaya son dokunuş

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT