1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Mithatpaşa - Meşrutiyet üst geçidi kaldırıldı

Mithatpaşa - Meşrutiyet üst geçidi kaldırıldı

Mithatpaşa-Meşrutiyet caddeleri kesişiminde yer alan üst geçit, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaptığı çalışmayla kaldırıldı.

Mithatpaşa - Meşrutiyet üst geçidi kaldırıldı

Mithatpaşa-Meşrutiyet caddeleri kesişiminde yer alan üst geçit, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yaptığı çalışmayla kaldırıldı. Üst geçidin ayaklarının ise 1 gecelik çalışmayla kaldırılacağı kaydedildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan "Kızılay bölgesindeki yaya üst geçitlerinin yenilenmesi veya kaldırılması kararı gereğince" Mithatpaşa Caddesi - Meşrutiyet Caddesi kesişiminde bulunan üst geçidin büyük bölümü, Belediye ekiplerinin 3 günlük çalışmasıyla kaldırıldı. Belediye'nin Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ekipleri, trafik akışını engellememek, yaya ve sürücülerin güvenliğini tehlikeye atmamak için 5 Mayıs Cuma gecesinden başlayarak, Cumartesi ve Pazar geceleri 22.00'den itibaren yolu trafiğe kapattı. Sabah saatlerine kadar çalışma yapılarak, söküm işlemleri tamamlandı.

Büyükşehir yetkilileri, üst geçidin merdiven ayaklarının da 1 gecelik çalışmayla kaldırılacağını ifade ederken, caddelerinde araç trafik akışının da normal seyrinde devam ettiğini bildirdi. Belediye, uzun yıllar yayaların kullanımına açık olan Mithatpaşa Caddesi'ndeki 2 üst geçidi de yıprandığı gerekçesiyle daha önce kaldırmıştı.

HABERE YORUM KAT