1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Moğollar

Moğollar

Moğollar

Anadolu Folk Müziğini Rock tarzında yorumlayan Moğollar, Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde Kartallı dinleyicilerine unutulmaz bir konser verdi. Grup üyeleri ve efsane sanatçı Cahit Berkay’ın sahne performansı katılımcılar tarafından heyecan ve beğeniyle izlendi. 44 yıllık efsane Moğollar grubu konserde usta isimler Cem Karaca ve Barış Manço’yu da şarkılarıyla anarak iki usta sanatçıdan şarkılar seslendirdi.

Anadolu pop olarak isimlendirdikleri müzik tarzıyla ulusal ve uluslararası arenada pek çok başarıya imza atan grubun verdiği konsere Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Fügen Mavi, Kültür Müdürü Adem Uçar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Güler katıldı. Konsere yoğun ilgi gösteren Kartallılar, salonu tıklım tıklım doldururken, vatandaşların bir kısmı da konseri ayakta izledi.

CEM KARACA VE BARIŞ MANÇO ŞARKILARLA ANILDI

Yaklaşık iki saat süren konserde grup üyeleri;  Taner Öngür, Serhat Ersöz, Emrah Karaca, Kemal Küçükbakkal ve usta sanatçı Cahit Berkay’ın sahne performansı dinleyenler tarafından büyük ilgiyle izlendi. Konsere “Yorgunum” parçasıyla başlayan grup, Türk sinemasında pek çok filmin müziğine imza atan Cahit Berkay’a ait;  “Selvi Boylum Al Yazmalım'', ''Devlerin Aşkı'', ''Dila Hanım'' gibi efsane filmlerin müziklerini de seslendirdi.

 

Moğollar grubu “Bir gün belki hayatta”, “Geri sar”, “Çaya kaç şeker”, “Ala geyik destanı”, “Dağlar dağlar”, “Hudey hudey”, “Kâhya Yahya”, “Ben bir ceviz ağacıyım”, “Garide gari”, “Mahpus belasına gardaş”, “Habudiyar” ve “Bişey Yapmalı” gibi eserleri dinleyenlerle birlikte seslendirerek Kartallılara unutulmaz bir gece yaşattılar.

                                                                           

Konser sonunda grup adına konuşma yapan Cahit Berkay, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve konserde emeği geçen herkese teşekkür etti. Moğollar grubuna plaket takdim eden Başkan yardımcısı Fügen Mavi, “Kartal’a halkına Cem Karaca’yı anma etkinliğinde unutulmaz bir konser veren, bizleri o unutulmaz eski günlere götüren Moğollar ve ekibine Kartal Belediye Başkanımız Op, Dr. Altınok Öz adına bu plaketi takdim ediyor, bu unutulmaz konser için kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT