1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. MSB Açıkladı: Terör örgütlerine büyük darbe

MSB Açıkladı: Terör örgütlerine büyük darbe

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), ''Kahraman Mehmetçik son 24 saatte 17 teröristi daha etkisiz hale getirirken, son 10 günde toplam 57 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirilmiş oldu.'' açıklamasında bulundu.

MSB Açıkladı: Terör örgütlerine büyük darbe

Milli Savunma Bakanlığı internet sitesinden yaptığı açıklamada, ''Türk Silahlı Kuvvetlerinin yurt içinde ve sınır ötesindeki terörle mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Gece-gündüz, dağ-bayır, yaz-kış demeden aralıksız devam eden operasyonlarla terör örgütlerine büyük darbe vuruluyor. Kahraman Mehmetçik, son olarak Irak kuzeyindeki Hakurk bölgesinde başlatılan Pençe-Kaplan Operasyonu ile teröristlerin inlerine girmeyi sürdürüyor." ifadelerini kullandı.

Terör operasyonlarının sürdürüleceği vurgulanan açıklamada, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin kararlı operasyonları neticesinde son 24 saatte Irak kuzeyi ve Suriye’nin kuzeyi de dahil olmak üzere 17 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi. Son 10 günde etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı da 57 oldu." denildi.

Bakanlık, yapılan açıklamayı, "Kahraman ordumuzun hem yurt içinde hem de sınır ötesindeki terör operasyonları hız kesmeden devam edecek." şeklinde bitirdi. 

HABERE YORUM KAT