1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Mübariz İbrahimov kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Mübariz İbrahimov kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Mübariz İbrahimov Türk Dövüçü Batuhan Akduman'ın bir Ermeni dövüşçü tarafından ringde boğularak öldürülmeye çalışıldı yönünde çıkan haberlerden sonra yaptığı açıklamasında İbrahimov'aya değinmesi ile merak konusu oldu. Peki Mübariz İbrahimov kimdir? Detaylar haberimizde.

Mübariz İbrahimov kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Mübariz İbrahimov Türk Dövüçü Batuhan Akduman'ın açıklamalarından sonra merak konusu oldu. Batuhan Akduman, bir Ermeni dövüşçü tarafından ringde boğularak öldürülmeye çalışıldı yönünde çıkan haberlerden sonra konuştu. Akduman, açıklamasında "“Sosyal medyada yalan yanlış haber veriliyor. Ben olayı dün sabah Rusya’dan sporcu arkadaşlarımdan gelen mesajla öğrendim. Pazar gecesi Rafael Abrahamyan, Türk dövüşçü Batuhan Akduman’ı feci biçimde dövdü diye bir video paylaşıyor. İnanın Azerbaycan’da Mübariz İbrahimov ne ise şu an bu eleman Ermenistan’da halk kahramanı ilan edilmiş durumda" ifadelerini kullanınca Mübariz İbrahimov merak konusu oldu. Peki Mübariz İbrahimov kimdir? Ayrıntılar haberimizde.

Mübariz İbrahimov kimdir? | Mübariz İbrahimov Nereli ve kaç yaşında? | Mübariz filmi | Mübariz İbrahimov filmi

MÜBARİZ İBRAHİMOV KİMDİR? NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Mübariz İbrahimov 7 Şubat 1988 tarihinde Azerbaycan'ın Bilesuvar kazası Aliabad köyünde doğdu. 1994 yılında Aliabad köyü Şehit M. Piriyev İlkokulu'na girdi. 2005 senesinde orta öğretimini tamamladıktan sonra askeri görevini yapmak üzere orduya alındı. Askeri hizmetini Azerbaycan İçişleri Bakanlığına bağlı Özel Kuvvetler Birliği'nde yaptı.

2007 yılında vatani görevini çavuş rütbesiyle tamamladı. Bir müddet sivil işlerde çalıştıktan sonra 2009 yılının Ağustos ayında Uzman Çavuş oldu. Terter kazasının askeri birliklerinden birinde hizmet etmiştir.

19 Haziran 2010 tarihinde gece saat 23.30 sıralarında kimseye haber vermeden ayrılan Mübariz İbrahimov, arkasında "Şehit olursam üzülmeyin. Vatan sağolsun" diye bir mektup bıraktı.

Mübariz İbrahimov kimdir? | Mübariz İbrahimov Nereli ve kaç yaşında? | Mübariz filmi | Mübariz İbrahimov filmi

MÜBARİZ İBRAHİMOV ÖLÜMÜ

Tek başına 1 km mayın döşeli sınırı aşarak, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri'nin bulunduğu karakola baskın düzenledi. 45 Ermeni askerini öldüren İbrahimov, düşman kuvvetleri ile 5 saat çarpıştı ve sabaha karşı hayatını kaybetti.

Mübariz İbrahimov kimdir? | Mübariz İbrahimov Nereli ve kaç yaşında? | Mübariz filmi | Mübariz İbrahimov filmi

MÜBARİZ İBRAHİMOV FİLM

Mübariz İbrahimov hayat hikayesinin anlatıldığı 2018 yapımı "Mübariz" filminde anılmıştı. "Vatan için kanla yazılan bir destan" sloganlı filmin hazırlıkları 2015 yılında başladı ancak çekimleri 2017 yaz aylarında tamamlandı. Filmin 2018 yılında sinemada gösterime girmesi beklenirken halen ne zaman yayınlanacağı dair henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır.

HABERE YORUM KAT