1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mucize filmi oyuncular kimler? Konusu ne ? Mucize filmi nerede çekildi?

Mucize filmi oyuncular kimler? Konusu ne ? Mucize filmi nerede çekildi?

2015 yılında vizyona girdiğinde izlenme rekorları kıran ve konusuyla dikkat çeken Mahsun Kırmızıgül'ün yönetmenliğini üstlendiği 'Mucize' filmi sinemaseverler tarafından araştırılmaya başlandı

Mucize filmi oyuncular kimler? Konusu ne ? Mucize filmi nerede çekildi?

Mucize oyuncuları kimler? Mucize filmi nerede çekildi? soruları son zamanlarda sıkça araştırılmaya başlandı. Mucize filmi 2015 yılında vizyonda girdiğinde konusu ve oyunculuklarıyla çok konuşulmuştu. Şimdi ise 2.serisi Mart  ayında vizyona girecek filmin konusu merak ediliyor. İşte Mucize filmine dair tüm detaylar..

Mucize filmi oyuncular kimler? Konusu ne ? Mucize filmi nerede çekildi?

MUCİZE OYUNCULARI KİMLER?

Yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı, Talat Bulut, Mert Turak, Mahsun Kırmızıgül, Seda Tosun, Meral Çetinkaya, Erdem Yener, Büşra Pekin, Cezmi Baskın ve Şenay Gürler gibi usta oyuncuların yer aldığı 2015 yapımı “Mucize” Perşembe günü Show TV’de!

MUCİZE FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Çekimleri İzmir Foça, Uşak, Kars ve Kağızman’a bağlı bir köyde gerçekleştirilen "Mucize" Mahsun Kırmızıgül'ün dördüncü filmi.

MUCİZE FİLMİ KONUSU NEDİR?

Mucize filminde, fakirliğin hüküm sürdüğü yıllarda, okumayı bekleyen yüzbinlerce çocuğun ve öğretmenlerin hikayesi anlatılıyor. 1960’lı yıllarda darbe döneminde geçen film, Egeli bir öğretmenin (Talat Bulut’un) Anadolu'nun ücra bir köşesine sürgüne gidişiyle başlıyor.

MUCİZE FİLMİ AZİZ KİM?

1960'ların yoksulluk içerisindeki Türkiye’sine ayna tutan film, aynı zamanda darbe sürecinin etkisini de beyazperdeye taşıyor. Ege'nin cennet gibi bir köşesinden Anadolu'nun uzak bir köyüne sürgün yiyen bir öğretmenin (Talat Bulut) hikayesini anlatan film, yokluk içerisinde okulu, okumayı eğitimi dört gözle bekleyen çocukları da konu ediniyor.

Mucize filmi oyuncular kimler? Konusu ne ? Mucize filmi nerede çekildi?

Filmde köyün delisi rolünü büyük bir başarı ile oynayan Mert Turak ise gösterdiği performansıyla izleyicilerden tam not aldı.

Mucize filmi oyuncular kimler? Konusu ne ? Mucize filmi nerede çekildi?

MERT TURAK KİMDİR?

Mert Turak, (29 Mart 1980) Türk oyuncu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunu. Kariyerine tiyatro ağırlıklı devam eden başarılı oyuncu televizyon ekranlarına ilk kez 1999 yapımı Yılan Hikayesin'de merhaba dedi. Bilinen diğer filmleri ise , 'Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Başrolde Aşk, Beni Böyle Sev,Yeşil Deniz...'

MUCİZE 2/ AŞK, 1 MART 2019’DA VİZYONDA!

Beyazperdenin en merakla beklenen yapımlarından olan, Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği, Boyut Film/ Murat Tokat’ın yapımcılığını üstlendiği Mucize 2/Aşk 1 Mart 2019’da izleyiciyle buluşacak. 60’lı yıllarda geçen filmde döneme ait nostaljik kostümler ve klasik arabalar kullanıldı. Yaşanmış gerçek bir hikayeden yola çıkılarak yazılan filmin çekimleri Foça, İzmir ve Kars’ta gerçekleştirildi. 7000 kostümün hazırlandığı film için 4000 metre kare dekor yapıldı ve 7500 yardımcı oyuncu kullanıldı. Mucize 2/Aşk’ta Mert Turak, Fikret Kuşkan, Biran Damla Yılmaz, Erdal Özyağcılar, Şenay Gürler, Sinan Çalışkanoğlu, Mahsun Kırmızıgül, Melis Sezen, Levent Sülün, Deniz Oral, Sera Tokdemir, Deniz Özerman, Meray Ülgen, Suna Selen, Erol Aksoy, Metin Yıldız, Nazmi Kırık, Zekeriya Karakaş, Hakan Can Kargidanoğlu, Dilek Denizdelen, Berivan Kahraman, Berna Sülün ve Ali Sürmeli, Erol Demiröz, Meral Çetinkaya, Ayda Aksel gibi isimler rol alıyor.

MUCİZE FİLMİ FRAGMAN

FARKLI VE EVRENSEL BİR HİKAYE!

Mucize 2/ Aşk Doğu’nun bir dağ köyünde yaşayan engelli Aziz ile görücü usulü evlenen Mızgin’in büyük dramını ve yaşama tutunma hikayesini anlatıyor. İlk filmi 4 milyon kişi tarafından izlenen Mucize filminin devamında Mızgin (Biran Damla Yılmaz) ve kocası Aziz (Mert Turak) ailelerine haber vermeden yaşadıkları köyü terk edip bilmedikleri bir dünyaya, batıya doğru yolculuğa çıkıyor. Kötülerin ve önyargılı insanların her yerde var olduğu dünyada sevgi ve bağlılıkla ayakta kalmaya çabalayan Aziz ve Mızgin, hayata tutunmayı, çalışmayı ve dostluğun önemini öğreniyor. Mucize 2/ Aşk filmi bu toprakların daha önce hiç görmediği farklı ve evrensel hikayesi ile adından çok söz ettirecek. 2015 yılında vizyona giren Mucize filmi, 32 ülkeye satılırken, sinema salonları, televizyon gösterimleri ve sosyal medyadaki izlenmeleri ile yaklaşık 600 milyon insana ulaştı. Mucize 2/ Aşk, 1 Mart 2019’da Avrupa, Avustralya, Türki Cumhuriyetler’de eşzamanlı vizyona girecek.

HABERE YORUM KAT