1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Müftü Çimen ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasına destek istedi

Müftü Çimen ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasına destek istedi

Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ederek, "Hediyem Kur'an Olsun" kampanyasına destek istedi.

Müftü Çimen ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasına destek istedi

Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ederek, "Hediyem Kur'an Olsun" kampanyasına destek istedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Türkiye genelinde başlatılan "Hediyem Kur'an Olsun" kampanyasına destek istemek için Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ettiklerini belirten Müftü Çimen, kampanya hakkında bilgiler verdi.

Müftü Çimen, "Kısa bir süre önce "Okuyan Şehir Malatya'dan Hediyem Kur'an Olsun" kampanyası valimiz tarafından başlatıldı. Bu kampanya Türkiye Diyanet Vakfı, ülkemizde ve dünya çapında yürüttüğü hayırlı hizmetlerin en önde geleni, en göze çarpanıdır. Ülkemizde ve ülkemizin dışında Kur'an-ı Kerim ulaşmayan, Kur'an-ı Kerim olmayan yer kalmasın düşüncesiyle Türkiye Diyanet Vakfı bu kampanyayı başlatmıştı. Uzun soluklu bir kampanya. Biz de Malatya olarak ilimizde bu kampanyayı hızlandırmak, vatandaşlarımızı bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Bu kampanyaya sizlerin de destek vermesini istiyoruz" diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, kampanyanın önemine dikkat çekerek, "Hakikaten güzel bir proje başlatmışlar. Bu kampanya için teşekkür ediyorum. Netice itibariyle "Okuyan Şehir Malatya'da', Kur'an'ın ilk emri olan "Oku, Yaradan Allah'ın adıyla oku" ifadesinden yola çıkarak, Kur'an okumanın ve okunmayan yerlere ulaştırma noktasında böyle bir proje geliştirmişler. Bu konuda başta Valimiz olmak üzere İl Müftümüze ve Vakıf Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum. Malatya okuyan bir şehirdir. Evliya Çelebi'nin dediği gibi "Seçkin insanların yaşadığı bir şehirdir'. Bu yerde ben de bir eğitimci olarak özellikle insanlara önerdiğimiz kitaplarda, kitapları okuyun ama onları zihninizde mecz edin. Kitapların egemenliğine girmeyin siz o kitapları alın kendi fikrinizi o doğrultuda oluşturun. Emrine gireceğiniz ve teslim olacağınız tek bir kitap vardır. O da Kur'an-ı Kerim'dir. Kur'an-ı Kerim de insanların hayatıyla özdeş olarak ve Kur'an-ı bir hayat yaşama noktasında, insanlarımızı yetiştirme anlamında, Kur'an-ı Kerim'in gerek yurt içinde, gerek yurt dışındaki yerlere muhakkak ki ulaşması gerekir. Müftümüz de yapmış olduğu bu çalışmalarda sanıyorum 72 bin Kur'an-ı Kerim'in dağıtılması düşünülüyor. Gerek Cezaevlerine, gerekse bu zamana kadar ulaştırılmamış olan yerlere ulaştırılma hedeflenmektedir. Yurt dışında ise yüzün üzerinde dile çevrilerek Kur'an-ı Kerimi ulaştırma hedefleniyor. Bu anlamda emeği geçenleri tebrik ediyorum" diye konuştu.

Ziyaret sonrası İl Müftüsü Çimen, Başkan Gürkan'a kampanya kapsamında Kur'anı Kerim hediye etti.

Müftü Çimen ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasına destek istedi

Müftü Çimen ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasına destek istedi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.