1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Müge Anlı'da son dakika...! Afyon'da aranan Dursiye Sağlam'ın katili belli oldu

Müge Anlı'da son dakika...! Afyon'da aranan Dursiye Sağlam'ın katili belli oldu

Müge Anlı'da aranan Dursiye Sağlam iş çıkışında ortadan kaybolmuş ve bir daha kendisinden haber alınmamıştı. Uzun süredir yakınları tarafından aranan Dursiye Sağlam'ın Ahmet Cönk tarafından bıçaklanarak öldürüldüğü ve daha sonra yakıldığı ortaya çıktı.

ATV'nin sevilen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert'te bir cinate dosyası daha aydınlatıldı. Dursiye Sağlam 11 Şubat’ta Afyonkarahisar’da kayıplara karışmıştı. 2 çocuk annesi Dursiye Hanım’ın akıbetini öğrenmek isteyen kızı Derya ve kardeşi Hüseyin, Müge Anlı programına başvurmuştu. Derya babasının kendisini ve annesi dövdüğünü, bu nedenle evden kaçmış olabileceğini söylemişti. Dursiye Sağlam’ın kaybolmadan önce görüştüğü son kişi olan iş arkadaşı Ahmet'in sözleri kafalarda soru işareti ve şüphe bırakmıştı. 

Müge Anı'da aranan Dursiye Sağlam'ın katili belli oldu

'ABLAM' DEMİŞTİ

Müge Anlı'dan 18 Şubat Salı günü acı haber geldi. Dursiye Sağlam ile ilişkisi olduğu iddia edilen Ahmet, 'ablam' dediği kadını bıçaklayarak araba öldürdüğünü itiraf etti. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, evli ve 2 çocuk annesi Dursiye Sağlam’ı Afyonkarahisar’a 5 kilometre uzaklıktaki Sülümenli kasabası yakınlarında ölü buldu.

BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRMÜŞ

Müge Anlı yaptığı açıklamada dün canlı yayın sırasında bir sürü yalan söyleyen Ahmet isimli kişinin yayın sonrasında polis ekipleri tarafından gözaltına alındığını, sorguda ise cinayeti itiraf ettiğini söyledi.

Müge Anlı, "Bize 2 saat yalanlar dize Ahmet Cönk, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı. Savunmasında 1 haftadır kayıp olan Dursiye Sağlam'ı öldürdüğünü itiraf etti. 'Ablam, ablam' diyerek bahsetti ama çevreleri birlikte olduklarını biliyordu." diyerek tüm gerçeği açıkladı..

Müge Anı'da aranan Dursiye Sağlam'ın katili belli oldu

Ahmet’in abla diye bahsettiği kişi ile uzun süreden beri bir birliktelik yaşadığının herkes tarafından bilindiğini belirten Müge Anlı, olay günü Ahmet’in iddiasına göre bu beraberliği Ahmet’in bitirmek istediğini fakat Dursiye Hanım’ın bitirmek istemediğini, çıkan tartışma sonucunda da Ahmet’in kadını arabada bıçaklayarak öldürdüğünü söyledi.

Müge Anı'da aranan Dursiye Sağlam'ın katili belli oldu

CESEDİ YAKARAK YOK ETMEYE ÇALIŞMIŞ

Dursiye Sağlam’ın cesedinin de bulunduğunu belirten Müge Anlı, Ahmet’in önce yakarak cesedi yok etmeye çalıştığını fakat bunu başaramayınca da gömmeye bile gerek duymadan yol kenarına bıraktığını söyledi. Sorguda cinayet itirafının ardından Ahmet’in cesedin yerini de söylediğini belirten Müge Anlı, kısa süre içerisinde bu cinayeti aydınlatan Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü cinayet masası dedektiflerine teşekkür etti.

Müge Anı'da aranan Dursiye Sağlam'ın katili belli oldu

 55 yaşındaki Ahmet'in, evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi. Ahmet’in evli olduğunu ve eşine de daha önce şiddet uyguladığı gerekçesiyle evden uzaklaştırıldığını söyleyen Müge Anlı, dün canlı yayına bağlanan Ahmet’in telefonda söylediklerinin tek kelimesine bile inanmadığını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT