1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Muharrem Ayının İlk Orucu Kartal Cemevi´nde Açıldı

Muharrem Ayının İlk Orucu Kartal Cemevi´nde Açıldı

Muharrem Ayının İlk Orucu Kartal Cemevi´nde Açıldı
          Kartal Cemevi Kültür Eğitim ve Sosyal Dayanışma Vakfı’nda gerçekleştiren oruç açma yemeğine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Cemevi Kültür  Eğitim ve Sosyal Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Saçlı, Başkan Yardımcıları Ali Rıza İkisivri, Gülseren Böyüktaş, Ali Apaydın,  Kartal Belediyesi birim müdürleri ve Kartallılar katıldı.   
 
          Kartal Cemevi Kültür Eğitim ve Sosyal Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Saçlı yaptığı açıklamada, inananların ibadetlerinin kabul olmasını dileyerek “ Muharrem  ayının ilk oruç açma yemeğine katılan Sayın Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür ediyorum. Kartal Cemevi Kültür Eğitim ve Sosyal Dayanışma  Vakfı’nda on iki gün boyunca oruç açma yemeği verilecektir. Halkımızdan da oruç açma yemeği veren vatandaşlarımız var, onlara da teşekkür ediyoruz.”dedi.  Kartal Cemevi Kültür Eğitim ve Sosyal Dayanışma Vakfı Başkanı İsmail Saçlı’nın konuşmasının ardından söz alan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ise birlik ve beraberlik mesajı verdi. Başkan Altınok Öz, “ Türkiye, bir etnik ve inanç mozaği. Aynı zamanda yüzyıllardır alevisi ve sünnisinin  barış içinde  yaşadığı bir çoğrafya. Bu coğrafyadaki insanları seviyoruz.  Göreve geldiğimiz günden bu yana mahallelerde iftar yemekleri vermeye başladık.Diğer yandan Alevi arkadaşlarımız, kardeşlerimiz için de inançları doğrultusunda tuttukları muharrem orucu nedeniyle Kartal Cem Evi'nde de oruç açma yemeği veriyoruz,
 vermeye de devam edeceğiz. Matem orucunuzu paylaşıyorum, huzur ve barış içinde bir dünya diliyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından dualar okunup Muharrem ayının ilk oruç açma yemeğine geçildi.
 

HABERE YORUM KAT