1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Muhsin Yazıcıoğlu (Azizoğlu) Caddesi Genişliyor

Muhsin Yazıcıoğlu (Azizoğlu) Caddesi Genişliyor

Muhsin Yazıcıoğlu (Azizoğlu) Caddesi Genişliyor
          E-5’ten Kurtköy’e ulaşımda Ankara Caddesi’nin trafik yükünü hafifletmek amacıyla Muhsin Yazıcıoğlu (Azizoğlu) Caddesi’nde çalışma başlatıldı.  Pendik Belediyesi ile İBB Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü   genişletme ve düzenleme çalışmasının tamamlanması ile Kurtköy’e ulaşımda alternatif bir yol kazanılacak.
 
         Fevzi Çakmak, Esenler, Güllübağlar,  Ramazanoğlu, Sanayi ve Kurtköy Mahallelerinden geçen Muhsin Yazıcıoğlu   (Azizoğlu) Caddesi, E-5ten Kurtköy’e ulaşımda tek ana güzergah olan Ankara Caddesi’ne alternatif hale getiriliyor.  Ankara Caddesi’nin yoğun trafik yükünü azaltmak amacıyla Pendik Belediyesi  ve  İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Muhsin Yazıcıoğlu (Azizoğlu) Caddesi’nde düzenleme çalışmalarına başlandı. Toplam uzunluğu 5,5 km olan  caddenin 2,3 km’lik kısmında kamulaştırma çalışmaları ve imar uygulamalarının ardından yol genişletme çalışmaları devam  ediyor. Marmara Üniversitesi Araştırma Hastanesi önündeki kavşaktan başlayan cadde çalışması, Kaynarca Caddesi’ne  kadar gerçekleşecek. İBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ile ortak yürütülen çalışmanın 2,3 kilometrelik kısmının 9 ay gibi
 kısa sürede tamamlanması öngörülüyor.
 
        Yolun tamamlanması ile birlikte D-100 karayolundan ya da ilçenin güney noktasından gelen sürücü yeni yapılan Tavşantepe   Köprülü Kavşağı bağlantı yollarını kullanarak altgeçitten  Mimar Sinan Caddesi  vasıtasıyla  Muhsin Yazıcıoğlu  Caddesi’ne varacak.  Oradan Güllübağlar Mahallesi’ndeki Kar Beton içinden Kaynarca Caddesi güzergahını takip edecek  sürücüler böylece Kurtköy’e ve havaalanına doğrudan  ulaşabilecek. 
 
        Yolun bir kilometrelik kısmında ise Pendik Belediyesi yol genişletme, köprü ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. 20 metre genişliğinde yapılacak cadde ikişer şeritli gidiş-geliş yönlü olacak. Yolun diğer kalan kısmı ise trafiğe açık.  Bu kısım yeniden düzenlenerek Pendik, Ankara Caddesi’ne  paralel alternatif ulaşım aksına sahip olacak. 
 

HABERE YORUM KAT