1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Muhtarlar Derneği Başkanı Çınar, CHP Meclis Üyesini kınadı

Muhtarlar Derneği Başkanı Çınar, CHP Meclis Üyesini kınadı

Bilecik Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Üyesi Seyfi Özgen'i kınayarak, "Muhtarlar toplantısı hakkında...

Muhtarlar Derneği Başkanı Çınar, CHP Meclis Üyesini kınadı

Bilecik Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Üyesi Seyfi Özgen'i kınayarak, "Muhtarlar toplantısı hakkında kötü ve art niyetli düşüncelerini aktardığını basın ve yayın kuruluşlarından öğrendik" dedik.

Bilecik Belediyesi Mart ayı toplantısında CHP Meclis Üyesi Seyfi Özgen'in geçtiğimiz ay muhtarlar ve Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın Afyon'da gerçekleştirilen toplantıyı sorgulaması üzerine İlhami Çınar basın açıklamasında bulundu. Çınar, açıklamasında, "Özgen'in CHP Grubu adına Bilecik Belediyesi Mart ayı toplantısında vermiş olduğu soru önergesiyle Belediye Başkanımız Selim Yağcı ve Bilecik Muhtarlar Derneği üyeleri birlikte Afyon'da gerçekleştirilen "Muhtarlarla Buluşuyoruz" adlı olağan muhtarlar toplantısı hakkında kötü ve art niyetli düşüncelerini, halkın oylarıyla seçilen muhtarlara yönelik bu tavır ve ithamını kınıyoruz. Bizler muhtarlar olarak ilimizin yöneticileriyle belirli zamanlarda bu tür toplantıları yapıyor ve verimli sonuçlarda alıyoruz. Bu noktada daha sakin ve verimli olması adına şehrimiz ve insanımızla ilgili konuları istişare etmek ve değerlendirmek için talebimiz üzerine Belediye Başkanımız ile Afyon'da bir araya geldik. Afyon programımız doğrultunda eski Valimiz Ahmet Hamdi Nayir'e de bir ziyaret gerçekleştirdik" ifadelerine yer verdi.

"Onurumuzun incindiğini belirtmek istiyoruz"

Muhtarlar Derneği olarak daha önceden böyle bir program talepleri olduğunu belirten İlhami Çınar, "Programımız gerek başkanımızın yoğunluğu, gerek ülke gündemi nedeniyle referandum sürecine denk geldi. Şunu da ifade etmeliyim ki CHP Meclis Üyesi Seyfi Özgen'in biz muhtarların iradelerini, oylarını ve düşüncelerini bir yemeğe sattı şeklinde algı oluşturmasını da üzüntü ile karşılıyor ve onurumuzun incindiğini belirtmek istiyoruz. Ayrıca bu art niyetli görüş ve düşüncelerin de belediye meclis toplantısı ve değerli üyelerini gereksiz yere meşgul ettiğini ve töhmet altında bıraktığını düşünüyoruz. Bunu da özellikle dile getiriyorum ki katılan bütün muhtarlarımız tek bir partinin mensubu değil, her birisi ayrı bir siyasi görüş ve kesimin değerli temsilcileridir" ifadelerini kullandı.

"Bu ifadeleri ve bu algıyı ortaya koyan CHP Meclis Üyesi Seyfi Özgen'in bu şekildeki tavır ve davranışı art niyetlidir"

Bu tavrın art niyetli olduğunu belirten Çınar, açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Bu ifadeleri ve bu algıyı ortaya koyan CHP Meclis Üyesi Seyfi Özgen'in bu şekildeki tavır ve davranışı art niyetlidir. Bizler toplumun ve insanımızın sorunlarına çözüm bulmak adına gerçekleştirdiğimiz bu tür olağan toplantıları gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Son olarak CHP'li Parti Üyesi Seyfi Özgen'i tekrar kınıyor ve "CHP Meclis Üyesi Seyfi Özgen , biz muhtarlar için ne zaman ne yaptı ve hangi güzel faaliyette bulundu?" sorusunu sormak istiyoruz. Ayrıca CHP Meclis Üyelerinin birçok parti ve siyasi düşünceye sahip muhtarların sorunları ve taleplerini dinlemeleri noktasında da gayret içinde olmalarını bekliyoruz."

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT