1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Muhteşem Bir Park
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Muhteşem Bir Park

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın vizyon projeleri arasında yer alan Şelale Park’ın açılışı yapıldı. Tuzlalı ve bölge halkının yüzlerinde yeni bir sosyal yaşam merkezine kavuşmanın sevinci vardı. Açılış soğuk sert bir hava olmasına rağmen inanılmaz kalabalıktı . Soğuk havaya birde yağmur eklenince içimden dedim ki kendi kendime herkes birazdan dağılır gider. Fakat Tuzla halkı bu vizyon projeye ve başkanına sahip çıkmış kalabalık her geçen dakika artmıştı .

Diğer yandan yağmur çamur demeden çalışan Başkan yazıcı açılışa eşiyle katıldı . Başkan Yazıcı’nın gözlerinde vizyon projelerinden biri olan herkesin dilinde olan Şelale Park’ının açılışının heyecanı ve mutluluğu vardı .Açılış için sahneye çıkan başkanın ‘ın konuşması ise çok dikkat çekiciydi, çok doluydu bazı çevrelerin dedikodu yaptığını belirterek kendilerinin bunlara kulak asmayıp iş ürettiklerinden bahsetti, haksızda değildi gerçekten başkan Şadi Yazıcı vizyon projelerle Tuzlanın değerine değer kattı. ve projelerle tuzlayı İstanbul ve Türkiye’nin gündemine taşıdı.

Böylesine güzel bir projeyi faaliyete geçirmek hiçte kolay olmasa gerek...

İçinde yok yok . 3.000 kişilik amfi tiyatrosu , kulisler, olimpik bay ve üstü açılıp kapanabilen bayan yüzme havuzu, spa merkezi, planetaryum, lunapark, araç müzesi, çocuk müzesi, 35 m2’lik şelale ve gemi restoranı, cami, kafeterya, genel ihtiyaca yönelik her şey değim yerindeyse yok yok .başkan Şadi yazıcı böylesine güzel bir sosyal alanı bölge halkına ,Anadolu yakasına, Tuzla’ya kazandırarak şehrin sosyal ve kültürel anlamda gelişmesini sağlamasına katkı sağladı. Gerçekten süper bir proje bu proje Tuzla’ya ve bölgelerine özelliklede E5’in altından daha az hizmet alan E5’in üst bölgelerine değer katacaktır. Alt da ki sosyal yaşamın kalitesini E5’in üstüne taşıyacak muhteşem bir proje. Artık zaten şimdi halk, öyle kanal dı , asvalt dı vs normal projeler istemiyor böyle vizyon projeleri soruyor ve istiyor . Anlayacağınız daha öyle küçük projeler vatandaşı kesmiyor.

Saygılarımla 18.03.2014 ibrahim ŞAHİN

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT