1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Münazara Birincisi Pendik Anadolu Lisesi

Münazara Birincisi Pendik Anadolu Lisesi

Münazara Birincisi Pendik Anadolu Lisesi

Münazara Birincisi Pendik Anadolu Lisesi

Pendik’te yapılan Liselerarası Münazara Birincisi Pendik Anadolu Lisesi oldu.

Pendik’te bulunan 30’a yakın Lise muadili okullar arasında yapılan münazaranın finaline kalan Pendik Anadolu Lisesi ile Pendik Ömer Çam Anadolu İmam-Hatip Lisesi arasında yapılan münazaranın birincisi Pendik Anadolu Lisesi, ikinci Pendik Ömer Çam Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve üçüncü de Gülizar Zeki

Obdan Anadolu Lisesi oldu.

Yarışma sonucunu açıklayan Etkinlikte görevli Koordinatör Müdür Avni Er ; ‘’İki Lisenin öğrencileri de çok etkili söylemlerle tezlerini savundular. Elbette yarışmanın bir galibi olacak. Jürinin takdir ettiği puanlamaya göre; Pendik Anadolu Lisesi 349 puan, Pendik Ömer Çam Anadolu İmam-Hatip Lisesi ise 347 puan aldı. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum’’ dedi.

Okullarımızın Kültürel Faaliyetlerini Destekliyoruz

Pendik Yunus Emre Kültür Evinde yapılan programda konuşan Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atilla İpek ‘’Okullarımızın Kültürel ve Sanatsal Faaliyetlerini Destekliyoruz’’ dedi. İpek konuşmasına şöyle devam etti; ‘’Pendik Belediyesi olarak bu tür çalışmalara katılıyor ve destekliyoruz. Okullarımızın Sanatsal ve Kültürel her tür faaliyetlerine destek veriyoruz. Belediye olarak öğrencilerimizi İstanbul’un tarihi mekanlarını gezdiriyoruz. Dünyanın 30 ülkesinden gelen misafir çocukları 23 Nisan da bağrımıza basıp, Pendikte ağırlıyoruz. Pendikteki Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Evi, Neyzen Tvfik Sant Evi gibi diğer kültür merkezlerimizde pek çok dalda sanat ve kültürel kurslar veriyoruz. Bu kurslardan öğrencilerimizi ücretsiz yararlandırıyoruz. Kütüphanelerimiz birer etüt merkezi gibi öğrencilerimize hizmet veriyorlar. Okullarımızın ihtiyacını gidermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizin birlik ve beraberlik içinde olmaları için Pendik Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte destekliyoruz. Bu münazaraya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, hepinize başarılar diliyorum’’ dedi.

Sosyal Faaliyetler Eğitim-Öğretimin Olmazsa Olmazıdır

Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş’ta yaptığı konuşmada ‘’Sosyal Faaliyetler eğitim-öğretimin olmazsa olmazıdırlar’’ dedi. Dernekbaş konuşmasını şöyle özetledi; ‘’Okullarımızın Sosyal Faaliyetlerine ve Kültürel Etkinliklerine verdiği destekten dolayı Pendik Belediyesine teşekkür ediyorum. Bu yapılan etkinliklerde, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın ne kadar donanımlı olduklarını gördük. Aile ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. 30’a yakın okulun arasından elenerek buraya kadar gelen Pendik Anadolu Lisesi ile Pendik Ömer Çam Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencilerini medeni cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Hepsini birinci ilan ediyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atilla İpek ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş tarafından hediyeleri takdim edildi.

DSC_0154  DSC_0145

DSC_0050   DSC_0044

DSC_0035   DSC_0034

DSC_0031   DSC_0024

HABERE YORUM KAT