1. HABERLER
  2. MAGAZİN
  3. Murat Övüç, Yeşim Salkım'a küfürler yağdırdı!

Murat Övüç, Yeşim Salkım'a küfürler yağdırdı!

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç geçtiğimiz günlerde polemiğe girdiği Yeşim Salkım'a ağza alınmayacak hakaretlerde bulundu. Sahne aldığı bir mekanda Salkım'a küfürler yağdıran Övüç'ün bu anlarını Yeşim Salkım sosyal medya hesabından paylaştı.

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç sahne aldığı bir mekanda daha önce tartışma yaşadığı Yeşim Salkım'a küfürler yağdırdı. O anları sosyal medya hesabından paylaşan Yeşim Salkım ise, bu anlar sosyal medya hesabından paylaşarak "Yorum sizin" dedi.

Murat Övüç, Yeşim Salkım'a küfürler yağdırdı!

Pınar Gültekin cinayeti sonrası ortaya çıkan videosuyla Yeşim Salkım ile tartışma yaşayan Murat Övüç şimdi de sahnede şarkı söylemeden önce yaptığı konuşmayla gündem oldu. Salkım'a cinsiyetçi küfürler eden Murat Övüç'ün bu anları kendisini izlemeye gelen vatandaşlar tarafından kayda alındı. 

Murat Övüç, Yeşim Salkım'a küfürler yağdırdı!

"YORUM SİZİN"

Övüç'ün bu anlarını sosyal medya hesaplarından paylaşan Yeşim Salkım; "Yorum sizin nerede mağdur kadın var ben yanındayım diyen bu zavallı sizlere emanet ben çok şükür hiç o ağzına aldığı küfürle anılmadım şimdi Murat Övüç, keşke o ağzından çıkanı duysan unutma kontrolsüz güç güç değildir bu ülke çok gördü senin gibileri yok oldular yazık sana" ifadelerini kullandı.

 

NE OLMUŞTU?

Murat Övüç'ün Pınar Gültekin cinayeti sonrası ortaya çıkan videosunda kadınlar hakkında, "Ne olacak bu kadınlar? Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular… Tutun dilinizi! Kadın her zaman erkeğin bir adım gerisinde olmak zorunda. Bizim kadınlar maalesef ki adama saydırıyorlar, küfür ediyorlar, gaza getiriyorlar. Ee erkekler de…" sözleri olay olmuştu.

Murat Övüç, Yeşim Salkım'a küfürler yağdırdı!

YANLIŞ ANLAŞILDIM

Bu açıklamasının ortaya çıkmasından sonra sosyal medyada Övüç'e tepki yağmıştı. Övüç ise yaptığı açıklamada "Orada bir yanlış anlaşılma var şiddetin her türüne karşıyım ama kadınlar da kendilerini tutacaklar dedim" diyerek kendini savunmuştu.

Murat Övüç, Yeşim Salkım'a küfürler yağdırdı!

YEŞİM SALKIM TEPKİ GÖSTERDİ

Murat Övüç'e en sert tepkiyi gösteren isimlerden biri Yeşim Salkım olmuştu. Salkım, Övünç'e bu sözlerle tepki göstermişti:
"Eğer haddini aşıp da bize kadınlığı öğretmeye kalkarsan seni o takip eden ve arkanda olduğunu zannettiğin kadınlar da kurtaramaz. Sen ve senin gibiler bu ülke de kadının yerini konumlandıracak en son insanlarsınız.''

"Kadın erkeğin bir adım gerisindedir" gibi kullandığın basiretsiz ve çirkin sözlerin yüzünden ve sen ve senin gibi malesef toplumu yanlış yönlendirenler yüzünden bugün bir genç bir kadın daha varilden ceset torbasına kondu. Haddinizi bilin!''

''Ettiğiniz küfürlere ve ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin. Bence çünkü hiç bir bilinçli toplum sizi kıymetli bir yere koymaz. 2 kızım var ve senin haddine değil bizim nasıl yürüyeceğimiz. Sana bir psikolog tavsiyesi...''

Özge Yıldırım
Magazin Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡