1. HABERLER
  2. MAGAZİN
  3. Murat Övüç'e eski basketbolcudan tehdit ve saldırı!

Murat Övüç'e eski basketbolcudan tehdit ve saldırı!

Sivri dili ve yaptığı çıkışlarla adından söz ettiren fenomen Murat Övüç, bu kez sosyal medyaya düşen bir görüntü ile gündem oldu.

Ünlü sosyal medya fenomeni Murat Övüç, daha önce söylediiği “Kadın erkeğin bir adım arkasında durmak zorunda” sözleri nedeniyle tepki çekmişti. Magazin gündemini aykırı çıkışlarıyla meşgul eden Murat Övüç, bu sözleri sonrası sosyal medyada tepkiyle karşılaşınca sahneleri iptal edilmişti.

Kadına yönelik şiddeti teşvik eden sözler sarf eden Murat Övüç bu kez de sosyal medyaya düşen bir görüntü ile gündem oldu.

Ünlü sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün internete düşen görüntüsünde; eski basketbolcu Zaza Enden tarafından sıkıştırıldığı görülüyor. Murat Övüç, Zaza Enden'e “Annem ölsün demedim, o benim ablam” diye yalvarıyor. Videoda Övüç'ün korktuğu da dikkat çekiyor.

MURAT ÖVÜÇ'TEN AÇIKLAMA

Marmaris’te tatil yapan Murat Övüç, eski basketbolcu Zaza Enden tarafından tokatlandığı o anlar için kendi sosyal medya hesabından espri yaptıkları yönünde bir açıklama yaptı.

Sosyal medyada gündem olan video paylaşımlarında hem Murat Övüç’ün hem de menajeri Eyüp Kar’ın korktuğu görülüyor.

Eski basketbolcu Zaza Enden’in Murat Övüç'e karşı bu tutumu ise sporcu kimliğine uygun hareket etmediğini net bir şekilde gösterdi. Enden'in Övüç'ü tehdit etmesi sosyal medyada eleştirilmesine neden oldu.

İşte o görüntü:

Bu görüntünün sosyal medyada paylaşılması sonrası Murat Övüç'ün bir süre önce ünlü şarkıcı Yeşim Salkım’a küfür ettiği için böyle bir olayla karşılaştığı iddia edildi.

Ünlü sosyal medya fenomeni Murat Övüç, Yeşil Salkım'a ettiği hakaretten sonra da yakın arkadaşı Seyhan Soylu’ya küfür ettiği iddia edilmişti.

Sosyal medyadan sanatçılara ve pek çok kişiye hakaret eden Murat Övüç, kendisini takip eden pek çok kişiye kötü örnek teşkil ediyor. Özellikle kadınlarla ilgili açıklamaları başına dert olan Övüç’ün en azından kariyerinin daha fazla tehlikeye düşmemesi için davranışlarını değiştirmesi gerektiği şeklinde yorumlar yapılıyor.

NE OLMUŞTU?

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç sahne aldığı bir mekanda daha önce tartışma yaşadığı Yeşim Salkım'a küfürler yağdırmıştı.

Ünlü şarkıcı Yeşim Salkım da bunun üzerine o anları sosyal medya hesabından paylaşarak "Yorum sizin" ifadesini kulanmıştı.

Murat Övüç'e eski basketbolcudan tehdit ve saldırı!

Pınar Gültekin cinayeti sonrası ortaya çıkan videosuyla Yeşim Salkım ile tartışma yaşayan Murat Övüç sahnede şarkı söylemeden önce yaptığı konuşmayla gündem olmuştu. Salkım'a cinsiyetçi küfürler eden Murat Övüç'ün bu anları kendisini izlemeye gelen vatandaşlar tarafından kayda alınmıştı. 

Murat Övüç'e eski basketbolcudan tehdit ve saldırı!

Övüç'ün bu anlarını sosyal medya hesaplarından paylaşan Yeşim Salkım; "Yorum sizin nerede mağdur kadın var ben yanındayım diyen bu zavallı sizlere emanet ben çok şükür hiç o ağzına aldığı küfürle anılmadım şimdi Murat Övüç, keşke o ağzından çıkanı duysan unutma kontrolsüz güç güç değildir bu ülke çok gördü senin gibileri yok oldular yazık sana" ifadelerini kullanmıştı.

Ünlü şarkıcı Yeşim Salkım, 2 Ağustos'ta Antalya'da sahne alan sosyal medya fenomeni Murat Övüç'ün kendisine toplum içinde aleni şekilde hakaret ettiğini gerekçe göstererek avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.

Yeşim Salkım'ın avukatı Merve Uçanok'un sunduğu suç dilekçesinde Murat Övüç'ün söz konusu hakareti 3 kez tekrarladığı belirtilmişti. Dilekçede kullanılan sözün Yeşim Salkım'ın onur, şeref ve saygınlığının rencide eder nitelikte olduğu ifade edilmişti.

Suç duyurusunda Murat Övüç'ün elinde mikrofonla, herkesin duyacağı şekilde küfür etmesi ile ilgili "Hakaret" suçundan cezalandırılması istenilmişti. Bunun dışında ise Avukat Yeşim Salkım'ın avukatı Merve Uçanok, Murat Övüç hakkında uzaklaştırılma kararı talep etmişti.

İstanbul 1. Aile Mahkemesi de Övünç hakkında korunan kişiyi iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesi ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması yönünde 2 ay süreyle uzaklaştırma kararı çıkarmıştı. Ayrıca mahkeme bu konuyla gündem oluşturmaya çalıştığı iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulan Seyhan Soylu hakkında da 2 ay süreyle uzaklaştırma kararı almıştı.

Avukat Merve Uçanok, uzaklaştırma kararının ardından yazılı açıklama yapmıştı.

Uçanok açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Müvekkilemiz Yeşim Salkım'a yönelik Murat Övünç isimli şahsın yapmış olduğu alenen hakaretle ilgili gerekli hukuki süreci başlattık. Hem suç duyurusunda bulunduk hem de ilgili şahıs hakkında ve bu konuyla gündem oluşturmaya çalışan Seyhan Soylu isimli şahıs hakkında tedbir kararı çıkarttık. Bundan sonraki süreçte takdir mahkemenin olup tüm kadınlar adına bu haklı mücadelemizi sürdüreceğiz. Kadını yeren, küçük düşüren yani toplumsal cinsiyet eşitsizliğine yol açan her eylemin karşısındayız. Bu nedenle bu dosyanın emsal teşkil etmesini ve artık kadın üzerinden mizah, şov yapılmamasını temenni ediyoruz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT