1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mustafa Cengiz'den flaş koronavirüs çağrısı!

Mustafa Cengiz'den flaş koronavirüs çağrısı!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, yeni tip koronavirüse ilişkin yaptığı açıklamada "Devlet olmadan millet olmaz. Bizim için önce devlet gelir. Gücü yetenlerin vereceği destek, devletimize moral olur. Biriken paranın miktarından ziyade, onun varlığı devlete, kamu çalışanlarına moral verir." ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz'den flaş koronavirüs çağrısı!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele için bir hareket başlatmasının gerekliliğine dikkat çekti.

"MİLLET OLARAK DEVLETE HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMELİYİZ"

Sağlık çalışanlarının özverili çalışmalarıyla ilgili ne düşündüğü, bu konuda neler söyleyebileceği sorusuna Cengiz şu yanıtı verdi: "Devletimiz, belediyelerimiz, sağlık ve kamu çalışanlarımız... Bu uluslararası salgına karşı, ulusal çapta kahramanca bir mücadele veriyorlar. Biz çok teşekkür ediyoruz. Ancak her şeyi devletten beklememeliyiz. Hızlı bir şekilde mesafe almak için, millet olarak devlete her türlü desteği vermeliyiz."

"BU ULUSAL ÇAPTA BİR MİLLİ MÜCADELEDİR"

Devlet olmadan milletin de olmayacağını dile getiren Cengiz, "Biz vatandaşlarımızın maddi manevi, devletimizin yönergelerine uyması ve desteklemesini istiyoruz. Devlet bazen maddi ihtiyaç duymaz, moral ihtiyacı duyar. İşte o moral desteğini saat 21.00’de alkışlarla veriyoruz. Ancak bu yetmez. Bence maddi olarak da devletimizin yanında olmamız gerekiyor. Devlet elinden geleni sarf ediyor. Maddi olarak destek olmamız gerek. Bizim devletimiz çok güçlüdür. Ancak maddi gücü yeten vatandaşlarımızın vereceği destek, devletimize moral olur. Paranın miktarından ziyade, onun varlığı devlete, kamu çalışanlarına moral verir, milletin arkasında olduğunu hissederler. Desteği, tüm siyasi görüşlerden arındırmak gerek. Bu ulusal çapta bir milli mücadeledir" dedi.

MUSTAFA CENGİZ'DEN ÇAĞRI

Bir hareket başlatalım çağrısında bulunduğunu kaydeden Cengiz, "İnsanlara evde kalın diyorsunuz dediler, evet dedik ama yoksul insanlarımız var. Bunların da evde kaldığında gücü yetmeyenleri düşünmek durumundayız. Bakanlıklarımız, belediyelerimiz elinden geleni yapıyor. Bir sivil toplum kuruluşunun başkanı olarak elimden geleni yapmayı düşünüyorum. Bakanlıklarla görüşüyorum, hesap numaraları istiyorum. Oraya bir hareket başlatalım. Karınca kararınca insanlar bir şeyler yapsınlar. Ama 100 lira ama bin lira" ifadelerini kullandı.

"BURADA ÖNEMLİ OLAN MİKTAR DEĞİL, DESTEKTİR"

DHA muhabirinin "Siz ne kadarlık bir tutar bağışlamayı düşünüyorsunuz" sorusuna yanıt vermekten çekinen Cengiz, soruda ısrar edilmesinin ardından, "Böyle şeyleri konuşmak hoş değil ama bilmiyorum. Ben de nacizane bir 500 bin TL yapabilirim. Bunu kimse başka şekilde algılamasın. Bir lira da, bir milyar TL de önemlidir. Burada önemli olan miktar değil, destektir. Bizim evde kalanlara, ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmamız da gerekir. Sorumluluk sahibi ve gücü yeten her vatandaşımız, yardımcı olmalıdır. Bir çağrıda bulunuyorum. Sadece Galatasaray değil. Bizim için önce devlet gelir. Ben bu manada düşünüyorum. Benim için Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon, hepsi benim arkadaşım, akrabam, yakınım. Ben onlar adına konuşamam, konuşmam da. Şahsım adına konuşuyorum, eski bir devlet çalışanı olarak" diyerek sözlerini noktaladı.

HABERE YORUM KAT