1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Necip Fazıl Kısakürek Camisi´nin Temeli Atıldı

Necip Fazıl Kısakürek Camisi´nin Temeli Atıldı

Necip Fazıl Kısakürek Camisi´nin Temeli Atıldı
      Tuzla'da Necip Fazıl Kısakürek Camisi'nin temeli atıldı.Tuzla Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Aydınlı TOKİ Konutları mevkisinde yapılacak caminin temel atma törenine, Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Tuzla Müftüsü Ahmet Silkin, Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
 
      Törende konuşan Belediye Başkanı Yazıcı, her mevkinin bir yükümlülüğü olduğunu belirterek, "Bizim yükümlülüğümüz de toplumumuzu maddi ve manevi açıdan geleceğe hazırlamaktır. Şanlı medeniyetimizde ecdadımız, gittiği her yere kubbelerle adeta birer mühür vurmuştur. Camileri inşa etmek elbette çok önemli ve kutlu bir vazifedir. Ancak inşa edilen camilerimizin içini doldurmak ve gençliğimizi manevi zırha büründürmek çok daha büyük önem arz etmektedir" ifadelerini kullandı.
 
      İlçe müftüsü Ahmet Silkin de Tuzla'nın 56. camisinin temelinin atıldığını belirterek, şunları kaydetti:"Camilerimiz geçmişe ve geleceğe açılan pencerelerimizdir. Bizim medeniyetimizde şehirlerimiz, camilerimizin manevi havasından beslenir. Camilerimiz, toplumu kenetleyen ve birleştiren çimento vazifesi görür."
 
      Törende, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından caminin temeli, dualar eşliğinde atıldı.

HABERE YORUM KAT