1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Netflix The Witcher etkileşimli harita, sevenlerine sunuldu!

Netflix The Witcher etkileşimli harita, sevenlerine sunuldu!

Netflix'in son zamanların en çok beğenilen dizisi olan The Witcher için etkileşimli harita yapıldı. Sevenlerinin oldukça seveceği bu harita ile Witcher evreninde tüm olup biten olayları görebileceksiniz. Bu interaktif deneyimin bir parçası olmak ve o evrene geçiş yapmak ise çok kolay. İşte The Witcher haritası.

Netflix The Witcher etkileşimli harita, sevenlerine sunuldu!

The Witcher evreninde gezmek ister misiniz? Siz de bu interaktif haritayı kullanarak Witcher dünyasına dair her detayı yakalayabilirsiniz.

Resmi The Witcher zaman çizelgesinin ardından şimdi de Netflix evreninde olup biten önemli olayları (dizi başlamadan öncesi dahil) gösteren bir etkileşimli harita, ortaya çıktı.

Türkçeye çevrilmiş olan haritaya witchernetflix.com adresinden ulaşılabiliyor. Harita, ilk witcher'ın ne zaman yaratıldığını, canavarların ve insanların kıtaya ilk olarak ne zaman geldiğini gösteriyor. Merak ettiğiniz bilgiyi bulabilmeniz için haritanın bir arama işlevi bile var.

Netflix The Witcher etkileşimli harita, sevenlerine sunuldu!

Sona doğru kaydırdığınızda "Va'esse deireadh aep eigean, va'esse eigh faid'har" mesajını görüyorsunuz. Bu, "bir şey biter, bir şey başlar" anlamına geliyor. Andrzej Sapkowski'nin The Witcher kitaplarını seviyorsanız veya fantezi haritalarına meraklıysanız, bu haritayı da sevme ihtimaliniz var.

Netflix The Witcher etkileşimli harita

Netflix’in The Witcher dizinin zaman çizelgesinin ne kadar karmaşık olduğu, yayınlanan ilk 8 bölümde belli olmuştu. Dizinin bazen sahneler arasında onlarca yıl atlaması ve normalden çok daha yavaş yaşlanan Geralt karakteriyle, yolculuk sürekliliği daha iyi işleniyor.

İnteraktif harita, ilk cadı yaratıldığında ve hatta hayvanlar ve insanlar ilk kez Kürelerin Bağlanması etkinliğinin bir parçası olarak kıtaya geldiği zamanı detaylanıyor. Kar ve yağmur gibi görsel efektler de haritada yer alıyor. Arama fonksiyonu sayesinde, merak ettiğiniz harita alanını bulup detaylandırabiliyorsunuz.

HARİTAYA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ!

Haritayı sağa kaydırdığınızda, oyuncuların hatırlayacağı bir mesaj görüntüleniyor. Sağa kaydırdığınızda bir şey biter, başka bir şey başlar anlamına gelen “Va’esse deireadh aep eigean, va’esse sekizinci faid’ha” mesajı karşınıza çıkıyor.

Genellikle, en sevdiğiniz ciltsiz kitapların başındaki fantezi haritalarına göz atmayı seviyorsanız veya Andrzej Sapkowski’nin The Witcher kitaplarının hayranıysanız, muhtemelen bu harita ilginizi çekecektir.

The Witcher 2. sezon çekimleri yakında başlıyor

Harita bu olayları derlemekle kalmıyor. Aynı zamanda önemli olayların kartlarına dokunursanız, konuyla ilgili kısa bilgileri de paylaşıyor. Söz konusu haritanın benzer diğer projelerde olduğu gibi sezonlar ilerledikçe yeni olayları bünyesine dahil etmesi ve gelişmesi bekleniyor. Şimdilik haritada 1263 yılında noktaladığımız olay doğrudan dizinin finalindeki Ciri ve Geralt kavuşması oluyor. Bu arada haritanın Türkçe dil desteği sunduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Netflix The Witcher etkileşimli harita, sevenlerine sunuldu!

The Witcher 2. sezon ise şimdilik erken prodüksiyon aşamasında. Şubat ayında çekimleri başlayacak olan dizi bizle Geralt’la ilgili yeni detaylar paylaşırken aynı zamanda Ciri’nin de yeni hayatının nasıl şekilleneceğine dair ilk ipuçlarını aktaracak. Şimdilik resmi bir yayın tarihi bulunmayan ikinci sezonun 2020’nin sonunda ya da 2021’in başında Netflix kütüphanesindeki yerini alması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT