1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Nevşehirli çocuklar derbiyi yerinde izleyecek

Nevşehirli çocuklar derbiyi yerinde izleyecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Spor ile Hayata Gülümse" projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerin...

Nevşehirli çocuklar derbiyi yerinde izleyecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Spor ile Hayata Gülümse" projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalan çocuklar projenin bu haftaki programında yarın akşam oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisini tribünden izleme fırsatını bulacaklar.

Spor ile Hayata Gülümse Projesi kapsamında Nevşehir'den İstanbul'a gelecek çocuklar ilk olarak İstanbul'un tarihi, kültürel yerlerini tanıma imkanını bulacaklar. Çocuklar, Süper Lig'in 9. haftasında Türk Telekom Stadyumu'nda oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasını da tribünden izleyecekler.

Farklı branşlardaki spor kulüpleri, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile basketbol ve voleybol federasyonları da bu projeye destek veriyorlar. Bununla birlikte Türk Hava Yolları (THY) ile iş birliği gerçekleştirilmiş olup proje kapsamında çocuklar THY'nin desteğiyle seyahat etdiyorlar.

Bakanlıkça yeni hayata geçirilen "Spor ile Hayata Gülümse" projesinde önceki haftalardaki programlara katılan çocuklar Eskişehir'de oynanan Türkiye-İzlanda, Ankara'da oynanan Gençlerbirliği-Beşiktaş maçı ve Fenerbahçe ile Vakıfbank arasında oynanan Şampiyonlar Kupası maçını seyretme imkanını bulmuşlardı.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT