1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Niğde Belediyesinden ’15 Temmuz Kaçıncı Darbe’ adlı konferans

Niğde Belediyesinden ’15 Temmuz Kaçıncı Darbe’ adlı konferans

Niğde Belediyesi tarafından Gazeteci Yazar Erem Şentürk ve Gazeteci Yazar Yakup Köse'nin konuşmacı olarak katıldığı "15 Temmuz Kaçıncı Darbe" konulu...

Niğde Belediyesinden ’15 Temmuz Kaçıncı Darbe’ adlı konferans

Niğde Belediyesi tarafından Gazeteci Yazar Erem Şentürk ve Gazeteci Yazar Yakup Köse'nin konuşmacı olarak katıldığı "15 Temmuz Kaçıncı Darbe" konulu konferans Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Yiğit ve Rıfat Özkan, kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Akdoğan zaman zaman ihtiyaca binaen şehir konferansları adı altında konferanslar verildiğini dile getirdi. Akdoğan, "Buradaki amaç güncel konuları masaya yatırmak, basın yayın aracılığıyla öğrendiklerimiz, gördüklerimiz ve duyduklarımızın dışında olayları birebir yaşamış, şahitlik etmiş arkadaşlarımızın düşüncelerini alarak o konuyla ilgili bilgimizi zenginleştirmek amacıyla bu tür konferanslar düzenliyoruz" dedi.

2009'dan bu yana 30'un üzerinde konferans düzenlediklerine işaret eden Başkan Akdoğan vatandaşların talebi doğrultusunda bu tür konferansların devam edeceğini de ifade etti.

Vali Peynircioğlu ise, "15 Temmuz bu milletin yaşadığı en büyük darbelerden biri, belki de en büyüğüdür. FETÖ'nün tek gayesi sayın cumhurbaşkanımızı devirmek, hükümetimizi devirmek veya milli iradeyi ayaklar atına almak değildi bunların yanında en az bunlar kadar değerli olan bu ülkenin birliğine, dirliğine ve bağımsızlığına karşı yapılan bir hareketti" diye konuştu.

Yakup Köse Türkiye'nin yaşadığı darbe ve darbe girişimlerinin ülkemiz ve vatandaşların üstünde bıraktığı etkilerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Köse birebir şahit olduğu darbe girişimlerinden ve yaşadıklarından da bahsetti.

Gazeteci Yazar Erem Şentürk, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)ve örgüt yönetiminin sinsice ülkenin her yerine yayılarak hain darbe girişimini planladıklarından bahsederken Cumhuriyetin kurulduğu günden bu yana ülkemizde darbelere dair neler yaşandığına değindi.

Yaklaşık 3 saat süren konferansta Gazeteci Yazar Yakup Köse ve Erem Şentürk vatandaşların sorularını da yanıtladı.

Konferansın ardından Vali Ertan Peynircioğlu ve Belediye Başkanı Faruk Akdoğan konuşmacılara konferansın anısına hediye takdiminde bulundular.

Niğde Belediyesinden ’15 Temmuz Kaçıncı Darbe’ adlı konferans

Niğde Belediyesinden ’15 Temmuz Kaçıncı Darbe’ adlı konferans

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.