1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel;

Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel;

İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, "Sağlığın korunması ve koşulların geliştirilmesi bütün gelişmiş...

Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel;

Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel, 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, "Sağlığın korunması ve koşulların geliştirilmesi bütün gelişmiş devletlerde olduğu gibi ülkemiz için de öncelikli konulardan olduğunu ve Tıp camiasının her neferinin, bu ülke insanına hizmet için yollarına devam edeceğine de inancımız tamdır" dedi.

Toplumun en önemli şartının kaliteli bir sağlık sisteminin güçlü ve nitelikli olamasını gerektiğinin vurgusunu yapan Dr. Yücel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'Sağlık hizmetlerine yönelik yatırımları arttırarak hizmet kalitesini yükseltmek, bütün vatandaşlarımızın eşit koşullarda hizmetlerden yararlanmalarını sağlamak, her zaman temel hedeflerimiz arasında yer almıştır. Ülkemizde sağlık eğitiminin ve hizmetlerinin yaygınlaştırılması yolunda önemli gelişmeler yaşanmıştır. Sağlık kuruluşlarımızın tüm tesislerinde fiziki şartlarında yapılan düzenlemeler ve yeniliklerle her geçen gün modern bir yapıya kavuşmalarının yanı sıra, tüm vatandaşlarımızın en tabi hakkı olan sağlık hizmetlerinden, insan onuruna yakışır, eşit, hakkaniyetli ve kolay ulaşılabilinen bir şekilde faydalanabilmesi temel hedeflerimizdendir. Hekimlerin başarısı ülkemiz için ümit vereceğine değinen müdür Dr. Yücel, "Ayrıca hekimlerimizin, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde yaptıkları çalışmalar ve elde ettikleri başarılar, ülkemiz için bir kıvanç kaynağı olmakla birlikte çağdaşlarıyla boy ölçüşen bir neslin müjdecisi olmaları münasebetiyle de bizlere geleceğe dair ümit vermektedirler. Tıp camiasının her neferinin, bu ülke insanına hizmet için yollarına devam edeceğine de olan inancımız tamdır. Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına hizmet veren değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını ve Çanakkale Şavaşı'nda şehit olan Tıbbiye öğrencilerini rahmetle ve şükranla anıyorum" şeklinde konuştu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT