1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Nihal Bengisu Karaca kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi gazetede yazıyor?

Nihal Bengisu Karaca kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi gazetede yazıyor?

Ünlü gazeteci Nihal Bengisu Karaca, kaleme aldığı yazıların ardından okuyucu tarafından merak ediliyor. Peki Nihal Bengisu Karaca kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi gazetede yazıyor? Detaylar haberimizde...

Nihal Bengisu Karaca kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi gazetede yazıyor?

Nihal Bengisu Karaca kimdir? Nereli, kaç yaşında? Evli mi? Hangi gazetede yazıyor? Soruları internet kullanıcıları tarafından en çok aranan başlıklar arasında yer alıyor. Merak edilen detaylara haberimizde yer verdik. İşte ayrıntılar...

NİHAL BENGİSU KARACA KİMDİR? NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Yunanistan'lı bir cerrah babanın kızı olarak 1972 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Kayseri İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1994'te yayın hayatına giren Aksiyon dergisinde görev almış, 1995-96'da kısa bir süre Kanal 7'de metin yazarlığı ve programcılık yapmıştır. 1996 sonlarında Aksiyon'da kültür sanat editörlüğü görevine gelerek sinema eleştirileri yapmış, kültür, edebiyat ve toplum eksenli dosya ve röportajlar kaleme almıştır. 2002 yılında Zaman gazetesi'nde çalışmaya başlayarak gazetenin kültür sanat sayfasında sinema eleştirilerini sürdürmüş, Pazar ekinin editörlüğünü yapmış, daha sonra gazetenin yorum sayfasında köşe yazıları da yazmaya başlamıştır. 

2005'ten itibaren haftalık haber dergisi Yeni Aktüel'de yazmaktadır. 2007 yılında Radikal gazetesinde yazdığı "Bir mütesettirin tatil güncesi" yazısı ile yankı uyandırmış, bunun üzerine Hürriyet yazarı Ayşe Arman kendisi ile bir röportaj yapmıştır.  2009'da Ayşe Arman babasını kaybetmesi üzerine başsağlığı mesajı göndermesini ardından ikili, "iki farklı mahallenin temsilcisi" sıfatı ile iki bölümlük yeni bir söyleşi yapmışlardır.  Şubat 2009'da Zaman için son yazısını kaleme alan yazar, Gazete Habertürk'e transfer olmuştur. Habertürk'te yazarlığa devam etmektedir. 

 Gazete Habertürk'te yazarlığa devam etmektedir.

Gazete Habertürk transferinin ardından Ahmet Hakan ile kıyaslanan yazar, Gazete Habertürk'teki ilk ayındaki "Maktulün bir femme fatale olarak portresi" adlı yazısının ardından sert eleştiriler alması ve aynı gazetedeki bazı yazarlarla tartışmak zorunda kalmasını "... bunları hak ettiğimi düşünmüyorum. Kırgınım ve kızgınım." şeklinde değerlendirmiş ve "Maktulün bir femme fatale olarak portresi 2" adlı yeni bir yazı kaleme almıştır. 

HANGİ GAZETEDE YAZIYOR? 

Başarılı gazeteci Nihal Bengisu Karaca, halen Gazete Habertürk'teki köşe yazılarını sürdürmektedir. Karaca'nın Yanardağda Pişirilir, Totemle Servis Yapılır isimli yayımlanmış bir kitabı ve Kadın Oradaydı adlı kitapta "Büyük filmin esas kızı: Havva" adlı bir çalışması bulunmaktadır. Ayrıca ünlü gazeteci Ender Karaca ile evlidir.

 Gazete Habertürk'te yazarlığa devam etmektedir.

Damla Korkmaz
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT