1. HABERLER
  2. GÜNCEL
  3. Nikahlar iptal mi son dakika 2021? Nikahlar ertelendi mi? Nikah yasak mı?

Nikahlar iptal mi son dakika 2021? Nikahlar ertelendi mi? Nikah yasak mı?

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı son genelgenin ardından evlilik hayali kuran tüm çiftlerin internette en çok aratılanlar arasında Nikahlar iptal mi son dakika 2021? Nikahlar ertelendi mi? Nikah yasak mı? soruları oldu. Konuyla ilgili detaylı bilgileri biz de detaylarıyla haberimizde yer verdik.

Nikahlar iptal mi son dakika 2021? Nikahlar ertelendi mi? Nikah yasak mı?

Koronavirüs sürecinden ötürü nikah tarihlerini erteleyen çiftlerin çokça baktıkları konulardan olan evlilik konusu yeni çıkan COVİD-19 kararlarına göre değişikliğe uğradı. Yaşanan değişikliği ve nikahlarla ilgili bilgi almak isteyenlerin arattığı Nikahlar iptal mi son dakika 2021? Nikahlar ertelendi mi? Nikah yasak mı? soruları şu sıralar internet mecrasında sıkça bakılanlar arasında yerini aldı. Biz de bu konuyla ilgili tüm bilgileri detaylarıyla haberimizde derledik.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI SAATLERİ 

İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelge kapsamında ''Hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 19.00-­05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise Cuma günleri saat 19.00’da başlayıp, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak'' denildi.

Nikahlar iptal mi son dakika 2021? Nikahlar ertelendi mi? Nikah yasak mı?

NİKAHLAR İPTAL Mİ SON DAKİKA 2021? NİKAHLAR ERTELENDİ? NİKAH YASAK MI? 

81 İl Valiliği'ne gönderilen ''Kısmi Kapanma'' kararları kapsamında sokağa çıkma saatinin değişmesinin yanı sıra diğer kurum ve kuruluşlarda ciddi değişiklikler yaşandı. Beştepe'de yapılan toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yayınlanan genelgede en çok dikkatleri çeken konulardan birisi nikah ve düğün faaliyetleri oldu. Yayınlanan genelgede evlendirme işlemlerinin sürdürülmesi kararı alınırken 17 Mayıs 2021 tarihi itibariyle nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünlerin devam ettirileceği belirtildi.

Verilen süreye kadar ise evlenmek isteyen çiftlerin nişan, kına, tören, merasim, düğün gibi faaliyetlerin yapılmasına izin verilmeyeceği kararlaştırıldı.

Nikahlar iptal mi son dakika 2021? Nikahlar ertelendi mi? Nikah yasak mı?

HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU YEME İÇME YERLERİNİN SON DURUMU 

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine ''Kısmi Kapanma Genelgesi'' gönderildi. Beştepe'de yapılan toplantı sonrasında açıklanan genelgede;

''16 Mayıs 2021 Pazar günü saat 24.00’e kadar yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane, tatlıcı gibi yerler) işyerlerinin iç veya dış alanlarında masada müşteri kabul edemeyecek.

Bu süre içerisinde yeme-içme yerleri hafta içi günlerde 07.00-19.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, saat 19.00’dan sahur vaktine kadar sadece paket servis, Cumartesi ve Pazar günleri ise sabah 10.00’dan sahur vaktine kadar sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebilecek.

Aynı şekilde online yemek sipariş firmaları hafta içi ve hafta sonlarında saat 10.00’dan sahur vaktine kadar evlere/adrese paket servis şeklinde satış yapabilecek'' ifadelerine yer verildi.

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT