1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Nurdağı Başpınar Mahallesine Taziye Evi

Nurdağı Başpınar Mahallesine Taziye Evi

Nurdağı ilçesi Başpınar Mahallesinde taziye evinin inşaatına başlandı. Nurdağı ilçesi Başpınar Mahallesinde tek katlı 250 metrekare olarak inşaa...

Nurdağı Başpınar Mahallesine Taziye Evi

-Nurdağı ilçesi Başpınar Mahallesinde taziye evinin inşaatına başlandı. Nurdağı ilçesi Başpınar Mahallesinde tek katlı 250 metrekare olarak inşaa edilecek Taziye evi ayrıca çok amaçlı sosyal tesis olarak da kullanılacak. Bay ve bayanlar için ayrı bölümlerin yar alacağı taziye evinin 3 ay gibi kısa sürede tamamlanarak hizmete açılması bekleniyor.

Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, taziye evinin bin 300 metrekarelik hazine arazisi üzerinde kurulacağını belirterek, 250 metrekarelik kapalı, geri kalan alanının ise araç otoparkı olacağını ifade etti.

Taziye evinin inşa edileceği alanı, mahalleli ile yapılan istişarelerle sonucunda tespit ettiklerini belirten Yıldırır, "Başpınar Mahallemize, talep üzerine taziye evi sözü vermiştik. Bu sözümüzü yerine getirmek için çalışmalara başladık. Maliyeti yaklaşık 200 bin TL olacak. Belediye olarak tamamını biz karşılıyoruz. Sadece Başpınar Mahallemizde değil, her mahallemize taziye evi yapmak için çalışmalar yürütüyoruz.

Yer sorunu çözülen mahallerde vakit kaybetmeden inşaat çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu hizmetimiz tüm ilçemize ve mahallemize hayırlı olsun" dedi.

Ayrıca, Başpınar Mahalle Muhtarı Şevki Aksu ise yaptığı açıklamalarda, mahallede taziye evine ihtiyaç duyduklarını belirterek, inşa çalışmalarını başlatan Nurdağı Belediye Başkanı Yıldırır ve ekibine teşekkür etti.

Nurdağı Başpınar Mahallesine Taziye Evi

Nurdağı Başpınar Mahallesine Taziye Evi

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT