1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Nusret ve Doktor Öz'ün konuşmaları sosyal medyaya damga vurdu

Nusret ve Doktor Öz'ün konuşmaları sosyal medyaya damga vurdu

Nusret ve dünya ünlü olan Doktor Öz arasındaki konuşma sosyal medyaya damga vurdu. Nusret'in dediğini anlayamayan Doktor Öz ve Nusret arasındaki komik konuşma izleyenleri güldürdü.

Birlikte canlı yayın yapan Doktor Öz ve Nusret koronavirüs hakkında konuştu. İkili arasında geçen diyalog ise izleyenleri güldürdü.

NUSRET VE DOKTOR ÖZ ARASINDAKİ KONUŞMA

“Endişeli ol ama asla panik olma. Tedbirli ol, aileni koru, akıllı hareket et, sosyal mesafeni koru ve kendini birkaç hafta izole et. Kontrol senin elinde” şeklinde cevap verdi

Corona virüsü hakkında çalışmaların devam ettiğini belirten Dr. Öz, “Antibakteriyel sıvılara karşı sabun çok daha kuvvetli ve ekonomik. En yakın arkadaşınız sabun olsun Biz de burada sabuna geçiş yaptık” dedi.

Nusret, evde kalan insanların iştahındaki artış için öneri isteyince ise Dr. Öz, “Yoğun temponuzdaki gibi davranın. İş başı yapacak gibi bakımlı olmak, moralinizi yüksek tutacak. Tembelleşmeye fırsat vermeyin” sözleriyle yanıtladı.

Dr. Öz, karantina döneminde uykunun önemine dikkat çekerek, “Yedi saat uyumak bağışıklığın en temel ihtiyacı. D vitaminini de sakin yerlerde 15 dakika güneşte kalarak kazanabiliriz” dedi.

Dr. Öz, alınması gereken tedbirlerle ilgili şu sözlere yer verdi:

– Yeterli uyu.
– Spor yap.
– Sağlıklı beslen.
– Ellerini sabunla 20 saniye boyunca, ameliyata hazırlanan cerrah gibi yıka.

HABERE YORUM KAT