1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. O ajanlarla ilgili şaşırtan bilgi

O ajanlarla ilgili şaşırtan bilgi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) adına çalıştıkları söylenen iki ajan yapılan operasyonla yakalanmışlardı. O iki ajan hakkında daha fazla bilgi gelmeye başladı.

O ajanlarla ilgili şaşırtan bilgi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) adına çalıştığı bildirilen ve Filistinli olduğu söylenen iki ajan hakkında şaşırtan bilgiler gelmeye başladı.

BİRİSİ ESENYURT'TA KALMIŞ

İstanbul Polisi ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yaptığı operasyonla Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) adına çalışan iki casus tutuklanmıştı. Tutuklanan casuslardan Samir Şaban'ın Türkiye'de kaldığı evin Esenyurt'ta olduğu öğrenildi.

AİLESİYLE KALMIŞ


Esenyurt'ta Şaban'ın kaldığı ev görüntülendi. Site sakinlerinden edinilen bilgiye göre, Şaban'ın binada 6'ncı katta oturduğu ve ailesiyle kaldığı öğrenildi. Ajanların Bulgaristan'dan Türkiye'ye geldikleri söylenilen Bulgaristan plakalı araç da sitenin otoparkında görüntülendi.

KAŞIKÇI CİNAYETİYLE BAĞLANTISI SORGULANIYOR

Reuters haber ajansının üst düzey Türk yetkililere dayandırdığı haberde Birleşik Arap Emirlikleri'nde görevli iki ajanın gözaltına alındığı alındığı belirtildi.

Haberde, Türk makamlarının yakalanan kişilerden birinin Cemal Kaşıkçı cinayetiyle bağlantısını sorguladıkları ifade edildi.

Cemal Kaşıkçı cinayetinde flaş gelişme!

FİLİSTİNLİLER Mİ?

Uluslararası haber ajansı Reuters, üst düzey Türk yetkililere dayandırdığı haberini ‘son dakika’ koduyla dünyaya geçti.

Habere göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) iki istihbarat elemanı Pazartesi günü İstanbul’da yakalandı.

Ajanlar, Türkiye’deki Araplar hakkında bilgi topladıklarını itiraf ettiler.

Türkiye, BAE’nin istihbarat elemanlarının Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürülmesiyle ilgili olası ilişkilerini soruşturuyor.

MİT ve polisin ortak operasyonuyla yakalanan ajansların kimlikleri saklı tututuluyor. Yakalanan ikilinin Filistin asıllı olduğu da bir başka detay.

CEMAL KAŞIKÇI'YA NE OLMUŞTU?

 Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'dan 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na gittikten sonra bir daha haber alınamamıştı. Kaşıkçı'nın, Suudi Arabistan'dan gönderilen infaz timi tarafından vahşice öldürüldüğü ortaya çıkmıştı.

Suudi Arabistan yönetimi, İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü açıklamıştı.

HABERE YORUM KAT