1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. O il sabaha 4.5 büyüklüğündeki depremle uyandı

O il sabaha 4.5 büyüklüğündeki depremle uyandı

Malatya'da saat 7.41'de meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki deprem bölge halkını korkuttu.

O il sabaha 4.5 büyüklüğündeki depremle uyandı

Malatya'da saat 07.41'de merkez üssü Malatya Hekimhan'da bir deprem meydana geldi. Alınan biligilere göre depremin büyüklüğü  4.5, derinliği  4.72 (km) olarak belirlendi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) depremin merkezini Arguvan ilçesi olarak belirlerken ekiplerin depremin etkili olduğu mahallelerdeki incelemesi sürüyor.

O il sabaha 4.5 büyüklüğündeki depremle uyandı

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Malatya'nın Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ilçede 21 Mart'ta 4,1, 25 Mart'ta 4,5, 28 Mart'ta ise yine 4,1 büyüklüğünde üç sarsıntının meydana geldiğini hatırlattı ve "İlçemizde uzun süredir artçı sarsıntılar da sürüyordu. İlçede şu ana kadar bize yansıyan olumsuz bir durum olmadı. Şu an için bir şey görünmüyor ancak önceki depremlerde ağır hasarlı olan evlerimizin yıkılmasından endişe ediyoruz. İlçe halkına tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Araştırmalarımız sürüyor, ekiplerimiz mahallelerimizi gezip durumu kontrol ediyor." dedi.

Yürektaşı mahalle sakini Yılmaz Korkmaz da sabah evde bulundukları sırada depremin meydana geldiğini belirterek, "Bu sarsıntıyı diğerlerinden daha çok hissettik. Depremden dolayı bazı evlerdeki çatlaklar daha da derinleşti, ancak şu an için can ve mal kaybı görünmüyor." diye konuştu.

Kaynak:Ajanslar