1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. O isimler görevden alınmıştı! AB'den Türkiye karşıtı skandal karar!

O isimler görevden alınmıştı! AB'den Türkiye karşıtı skandal karar!

Avrupa Parlamentosu, skandal bir karara imza attı. AP, terör bağlantıları oldukları gerekçesiyle Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılmasını kınayan bir karara imza attı.

O isimler görevden alınmıştı! AB'den Türkiye karşıtı skandal karar!

AP, Türkiye'de terör bağlantıları nedeniyle 3 Büyükşehir Belediye Başkanının görevden uzaklaştırılmasını kınayan bir karar taslağını kabul etti.

AVRUPA BİRLİĞİ GENEL KURULU'NDAN TÜRKİYE'YE KINAMA!

Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu, Strazburg'da toplandı ve el kaldırılarak oylama yöntemiyle alınan kararda, Türkiye'nin Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden uzaklaştırılmasını kınadı. 

Kararda, söz konusu belediye başkanlarının terörle bağlantıları olduğu yönündeki iddiaların "tartışılır" olduğu ifade edilirken, kayyum atamalarının demokratik yapıyı zedelediği savunuldu. 

Kararda, söz konusu belediye başkanlarının tekrar görevlerine iade edilmesi çağrısı yapıldı.

MİLLETVEKİLLERİNDEN TARTIŞMALARI DİNLEMEDEN OYLAMA!

AP Genel Kurulu'nda sabah saatlerinde düzenlenen "Türkiye'deki Durum" başlıklı tartışma oturumuna çok az sayıda milletvekilinin katılması dikkati çekti.

Diğer yandan tartışmaları dinlemeyen milletvekilleri, oylama sürecinde hazır bulundu. 

KPK BAŞKANI EMRAH KARAYEL MEKTUP GÖNDERMİŞTİ

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanı İsmail Emrah Karayel, dün AP milletvekilleri için bir mektup kaleme alarak, Diyarbakır, Van ve Mardin belediye başkanlarının neden görevden uzaklaştırıldığını açıklamıştı.

Söz konusu belediye başkanlarına ilişkin terör örgütü PKK/KCK'ya üye olmak ve üst düzey yöneticilik yapmak gerekçeleriyle çok sayıda soruşturma ve adli kovuşturma yürütüldüğünü anımsatan Karayel, "Hiçbir demokrasinin, yetkisini kötüye kullanan ve terörü destekleyen bir belediye başkanının yasa dışı faaliyetlerine izin vereceğini düşünmüyorum" vurgusunu yapmıştı.

HABERE YORUM KAT