1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. ODÜ’de bankacılık eğitimi

ODÜ’de bankacılık eğitimi

Ordu Üniversitesi Ulubey Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü tarafından öğrencileri profesyonel iş hayatına hazırlamak ve kariyer...

ODÜ’de bankacılık eğitimi

Ordu Üniversitesi Ulubey Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü tarafından öğrencileri profesyonel iş hayatına hazırlamak ve kariyer hedeflerini belirlemelerine yardımcı olabilmek amacıyla "Bankacılık Kariyer Günleri" düzenlendi.

Akademisyenler ve öğrencilerin katılımıyla Ulubey Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte, uzman kişiler tarafından, bankacılık ve sigortacılık mesleği ile kariyer planlamaları ve kariyer hedeflerine ulaşmada dikkat etmeleri gereken noktalar hakkında öğrencilere ipuçları verildi.

"En büyük yatırım kişinin kendisine yaptığı yatırımdır"

Etkinliğin ilk gününde özel bir bankanın Ordu Yeni Mahalle Şube Müdürü olan Murat Durmuşkaya, konferans verdi. Başarılı bir kariyer için öğrencilerin kendileriyle ilgili bir Swot analizi yapmalarını, güçlü ve zayıf yönlerini belirleyip, fırsat ve tehditleri dikkate alarak buna göre planlama yapmaları gerektiğini kaydeden Durmuşkaya, en büyük yatırımın kişinin kendisine yaptığı yatırım olduğunun altını çizdi.

Durmuşkaya, "Bankacı olarak yatırımın, birikimin ve kazancın ne demek olduğunu en iyi sizler bileceksiniz. Kendinize yatırım yaparsanız, mesleki birikiminizi artırırsanız bunun size geri dönüşümü, kariyer basamaklarını sağlam ve hızlı bir şekilde tırmanmak şeklinde olacaktır" dedi.

"Yabancılar Türk bankalarıyla ilgileniyor"

Ordu Üniversitesi Ulubey Meslek Yüksekokulu Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Mesut Temel de devlet bankalarının katılım bankacılığına el atması ve yabancıların Türk bankacılık sektörüne olan ilgisiyle yeni fırsatların doğduğuna dikkat çekti.

Temel, "Ancak bu fırsatları yakalayabilmek ve bu trende yer alabilmek için kariyer planlamasını doğru yapmak, kendimizi sürekli geliştirmek ve sektörün dinamiklerini yakından tanımak gerek. Bankacılık ve sigortacılık sektöründe yoğun bir rekabet var. Bu sebeple vizyonlarının genişlemesi, rekabete ayak uydurabilmeleri, düzgün bir kariyer planlaması yapabilmeleri için öğrencilerimizi sektörün deneyimli isimlerini bir araya getirdik" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.