1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Oğlak Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

Oğlak Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

Astroloji de 12 burç takımından onuncu sırada yerini alan Oğlak burcunun genel özellikleri vatandaşlar tarafından çokça merak ediliyor. Oğlak burcunun aşk, iş, sağlık hayatı ve daha fazlasını sizler için araştırıp haberimizde yer verdik. İşte Oğlak burcuyla ilgili bilinmesi gereken tüm bilgiler...

Oğlak Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

Burçların insan hayatına etkileri olduğu tüm dünyada bilinen bir durum... Peki 12 burçlar arasında onuncu sırada olan Oğlak burcunun insan yaşamına ne gibi etkileri var? Bu burcun genel özellikleri neler? Bu burçtan olan kişiler çevreye nasıl bir tutum ve davranış sergiliyor? İşte bu soruların tüm cevaplarını ve Oğlak Burcu ile ilgili tüm bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz. 

OĞLAK BURCU ÖZELLİKLERİ

OĞLAK BURCU GRUBU

Toprak grubundan olan Oğlak burçları, türünde öncülük özelliğini bulundurmaktadır.

OĞLAK BURCU YÖNETİCİ GEZEGENİ

Satürn

OĞLAK BURCU RENGİ

 Kurşuni, koyu kahverengi, nefti yeşil

OĞLAK BURCU UĞURLU TAŞI

Lal, kırmızı kuvartz, kehribar

OĞLAK BURCU UĞURLU SAYISI

8

OĞLAK BURCUNUN ŞANSLI GÜNÜ

Cumartesi

OĞLAK BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR

Yengeç, Boğa, Başak

OĞLAK BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR

İkizler, Yay, Koç

OĞLAK BURCUNUN SEVDİĞİ ŞEHİRLER

Madrit, Bankok

OĞLAK BURCUNUN METALİ

Kurşun

OĞLAK BURCUNUN ÇİÇEKLERİ 

Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya, kasımpatı

OĞLAK BURCUNUN AĞAÇLARI

Porsuk ağacı, çam, söğüt, bodur ağacı, karaağaç, kavak

OĞLAK BURCUNU TANIMLAYAN SÖZ

'Kendimi kullandıklarımda arıyorum'

Oğlak Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

OĞLAK BURCUNUN KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Hayatlarında iş ve kariyer odaklı hareket eden Oğlaklar, iyi bir denge kuramazlarsa özel hayatlarını ihmal edebilirler. Plancıdırlar. Geleceğini disiplinli bir şekilde organize ederler. Güvenilirlik ve dürüstlük açısından güçlü bir yapıya sahip olan Oğlakların çevrelerinde her zaman birileri bulunur. İyi birer sır arkadaşıdır. Daha çok somut konulara ilgi gösterirler. Rahat insanlardır. Her şeylerini kendi zevklerine göre düzenlerler. Ne kadar eli açık kimseler olsalar da para harcama konusunda oldukça dikkatli davranırlar. 

Oğlak Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

OĞLAK BURCU FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Genellikle koyu saç rengine sahip olan Oğlaklar kısa boya ve ince yapıya sahiptir. Uzun ve güzel yüz hatlarıyla kendilerini hemen fark ettirebilirler. Soğuk bir görünüme sahip olsalar da ciltleri yıllar geçtikçe daha da genç gözükür. 

OĞLAK BURCU KADINI

Hayatlarında kendi kurduğu kural ve prensiplere göre hareket ederler. İyi bir iş kadını olan Oğlak kadınları ideallerine kavuşmak için yaşarlar. Aşka daima mantık çerçevesinde bakarlar. Yaşamı, aşkı, duyguları gerçekçi bir üslupla yaşarlar. Evine ve ailesine de düşkün olan bu kadınlar, sorumluluklarının her zaman bilincindedir.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ

Dışarıdan sert görülen görüntüsünün altında duygusal bir insan vardır. Çevresindeki olayları mantık çerçevesinde yaklaşan sakin kişilerdir. Dakiklik, disiplin ve düzen olmazsa olmazlarıdır. Her şeyi kolay kolay kabul etmeyen Oğlak burcu erkeği, çoğu duruma da kuşkuculukla yaklaşır. Ne kadar iyi bir baba olsa da soğuk tavırları çocuklarıyla aralarına mesafe koyarlar. Yine de onları geleceğe çok iyi hazırlarlar.

Oğlak Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

OĞLAK BURCUNUN AŞK HAYATI NASILDIR?

Soğuk, mesafeli ve katı bir görüntüsü olsa da içinde sevgi dolu bir yapısı vardır. ilişkilerde çoğu şeyi ciddiye aldıkları için laubalilikten ve boş konuşmalardan hoşlanmazlar. Onunla konuşurken dikkat etmelisiniz. Statü ve itibar onlar için çok önemli olduğu için hal ve hareketleri, konuşmaları buna göre gelişmiştir. Partnerine karşı daima saygılı davranır. Onlar için birliktelik her şeydir.

OĞLAK  BURCUNUN İŞ HAYATI NASILDIR?

Önder bir ruha sahip olan Oğlak burçları bu tutumunu işe de yansıtır. Disiplinli ve planlı çalışması hedeflerine ulaşma aşamasında ona her zaman destek verir. Sorumluluklarının bilincinde olan Oğlak burçları, işinden başka hiçbir şeyle ilgilenmez. İş yerindeki kişilerle olan mesafesini daima koruduğu gibi rekabet etmekten de asla kaçınmaz.

OĞLAK BURCUNUN SAĞLIK HAYATI NASILDIR?

Ne kadar güçlü bir iradeye sahip olsalar da çocuk yaşlarda vücutları dirençsiz olabilir. Kendi kendinin doktoru olan bu burç grubundaki insanlar, doktorları ve ilaçları fazla sevmezler. Hastalıklarını mantık ve disiplin çerçevesinde atlatmaya çalışırlar. Kemikl yapıları da zayıf olan bu kişiler, romatizma gibi hastalıklara davetiye çıkarabilir. 

Oğlak Burcu Özellikleri | Kadını, erkeği, aşk, iş, sağlık hayatı, sevdikleri...

YÜKSELEN BURCU OĞLAK OLANLAR

Gelişen olaylara karşı oldukça sabırlı davranışlar gösteren bu kişiler, iyi bir planlamayla her işin üstesinden gelebilir. Suratları genellikle asık gezerler. Başkalarını tenkit etmeyi çok severler. İlişkiler konusunda daima utangaç tavır sergilerler. Aşırı hırslı yapıları ise hayatlarında kötü sonuçların gelişmesine neden olabilir. 

OĞLAK BURCUNDAKİ KİŞİLER NELERİ SEVER?

Yaşamları genel olarak iş odaklı olduğu için bu burcun kadınlarına saksı ve canlı çiçekler, evrak çantası, ajanda, veya kalem hediye edebilirsiniz. Diğer uygun hediyeler ise kolya ve takı setleridir. Oğlak erkeğine ise kravat, kol düğmeleri, deri cüzdan, spor ve trekking malzemeleri alınabilir.

OĞLAK BURCU OLAN ÜNLÜLERİ

Oğlak burcu ünlülerinden bilinen kişiler;

Ebru Şallı, Çağla Şikel, Mustafa Sandal, Seda Sayan, İbrahim Tatlıses Benjamin Franklin, Henry Miller, Moliere, Isaac Newton, Elvis Presley, Joan Baez, Marlene Diet Rich, Ava Gardner, Hz. İsa, Filiz Akın, Semra Özal, Federico Fellini, Rudyard Kipling, Richard Nixon, Simone De Beauvoir, Martin Luther King, Mao Tsetung. Ebru Şallı, Çağla Şikel, Mustafa Sandal, Cem Uzan, Seda Sayan, İbrahim Tatlıses...

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT