1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Öğrenciler Başkan Dişli ile birlikte kitap okudu

Öğrenciler Başkan Dişli ile birlikte kitap okudu

Kitap okuma etkinliği kapsamında Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi ziyaret eden Özel Ölçün Temel Lisesi yönetimi ve öğrencileri, Başkan...

Öğrenciler Başkan Dişli ile birlikte kitap okudu

Kitap okuma etkinliği kapsamında Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi ziyaret eden Özel Ölçün Temel Lisesi yönetimi ve öğrencileri, Başkan Dişli ile birlikte kitap okudu.

"Kadim Okuyor" adlı etkinlik çerçevesinde programlarını sürdüren Özel Ölçün Temel Lisesi öğrencileri, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi makamında ziyaret ederek birlikte kitap okudu. Özel Ölçün Temel Lisesi kurucuları Yahya Aydın, Mehmet Şükrü Can ve öğretmenlerin katıldığı ziyarette, Başkan Dişli ve öğrenciler 10 dakika boyunca birlikte kitap okuyarak üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

Projenin amacının gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak olduğunu belirten yönetici Yahya Aydın, "Okulumuzda başlattığımız "Kadim Okuyor" adlı projeyle birlikte, gençlerimizin kitaplara karşı olan ilgisini arttırmak ve bunu bir hayat alışkanlığı haline getirmek istiyoruz. Velilerimizin de dahil olduğu bu çalışmada, her ay seçmiş olduğumuz bir kitabı öğrencilerimiz ile birlikte çeşitli sosyal ortamlarda okuyoruz. İnşallah bu tür projelerde sürekliliği sağlayıp, milli ve manevi unsurlarımızı doğru kaynak ve bilgiler ışığında gelecek nesillere taşıyacağız" diye konuştu.

"Geleceğimizi gençlerle birlikte kuracağız"

Etkinliğin ardından okul yönetimi ve öğrencilerle sohbet eden Başkan Dişli, kitap okumanın muhakeme gücünü arttırdığını ifade ederek, "Bizler geleceğimizi bugünün gençleriyle birlikte kuracağız. Gençlerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanması ve bunu yaşam biçimi haline getirmeleri, gelecekte hem onlara hem de bizlere çok yönlü faydalar sağlayacaktır. Yaşadığı kültürün değerlerini bilen, muhakeme gücü yüksek ve analitik düşünebilen bir gençlik hedefliyorsak, böylesine güzel etkinliklerin arkasında durarak sürdürülebilir olmalarını sağlamak durumundayız. Bu vesile ile başta yönetim kurulu ve öğretmenlerimiz olmak üzere bu projede emeği geçen tüm Ölçün Temel Lisesi ailesini yürekten kutluyorum" dedi.

Öğrenciler Başkan Dişli ile birlikte kitap okudu

Öğrenciler Başkan Dişli ile birlikte kitap okudu

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT